Evelinos Dobrovolskos teigimu, duomenų apsauga reikia rūpintis iš anksto, o ne tada, kai nutinka tokie incidentai.
„Pareiga rūpintis savo valdomais duomenimis, būtent, kad jie būtų saugūs, jinai atsiranda ne tada, kai įvyksta incidentas ir ne tada, kai yra grasinama, – pareiga yra nuolatinė, nuo tada, kai duomenų valdytojas jau valdo tuos duomenis“, – LRT radijui sakė ministrė.
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) teigia jau pradėjęs tyrimą dėl šio incidento. Centro direktorius neatmeta galimybės, kad galėjo būti pavogti ir studentų pažangumo rodikliai.
Rytis Rainys BNS sekmadienį komentavo, jog preliminariai galėjo būti nutekinti apie 7 tūkst. studentų duomenys, bet atliekant tyrimą žiūrima ir „blogesnio scenarijaus“, tai yra, kad nutekintų duomenų yra daugiau.
R. Rainys sakė, jog šiuo metu centro specialistai atlieka tyrimą, siekdami identifikuoti saugumo spragas. Jis patvirtino, kad kalbama apie LieMSIS duomenų bazę, kuria galimai naudojasi ir dalis kitų aukštųjų mokyklų, tačiau išsamiau situacijos nekomentavo.
„Taip, kol kas mums žinoma šios duomenų bazės dalies informacijos paviešinimas. Mes dirbame su galimais sistemų valdytojais“, – sakė NKSC vadovas.
Vilniaus kolegijos administracija informavo studentus, kad galimai įvykdyta duomenų vagystė, per kurią galėjo būti nutekinti jų asmens duomenys, apimantys vardą, pavardę, asmens kodą, namų adresą.
Kolegijos laikinasis Ryšių su visuomene skyriaus vadovas Dovydas Buslavičius BNS pridūrė, kad duomenys galimai nutekinti ne iš kolegijos duomenų bazių, o iš paslaugų teikėjo, kurio jis nekonkretizavo.