Laikinas nuosavybės teisių apribojimas buvo pratęstas lapkričio 22 dieną, jis nebuvo apskųstas, todėl įsiteisėjo, Eltai pranešė teismo atstovė Jolita Gudelienė.
Seksualiniais nusikaltimais kaltinamam buvusiam parlamentarui draudžiama šias lėšas valdyti, jomis naudotis ar disponuoti dar šešis mėnesius, skaičiuojant nuo lapkričio 23 dienos. Draudimas galios iki kitų metų gegužės 24 d, pranešė teismas.
Laikinas nuosavybės teisės apribojimas K. Bartoševičiaus pinigams banke yra taikomas nuo 2023 metų vasario. Draudimą naudotis banke laikomais pinigais kaltinamajam ikiteisminio tyrimo metu pirmiausia buvo skyrusi prokuratūra. Keturis kartus šį draudimą pratęsė teismas.
Procesinės prievartos priemonės – laikino asmens nuosavybės teisių apribojimo tikslas yra užtikrinti, kad turtas būtų išsaugotas, nepaslėptas ir nesunaikintas, tačiau kartu turi būti įvertinta ir tai, ar laikinai apribojus fizinio asmens teises, nebus neproporcingai pažeistos asmens, kuriam taikoma procesinė prievartos priemonė, teisės bei teisėti interesai.
Šioje baudžiamojoje byloje laikino nuosavybės teisės apribojimo taikymas motyvuojamas tuo, kad byloje yra pareikšti ir priimti civiliniai ieškiniai dėl žalos atlyginimo, o bylos aplinkybių visuma rodo, jog netaikant šios procesinės prievartos priemonės žalos išieškojimas gali būti apsunkintas. Todėl, teismo įsitikinimu, nuosavybės teisės apribojimo tolesnis taikymas yra būtinas.
Taip pat, teisėjų kolegijos vertinimu, atsižvelgus į ieškinių reikalavimų dydį ir pobūdį, laikino nuosavybės teisės apribojimo turinį, kaltinamajam taikoma procesinė prievartos priemonė savo griežtumu ir trukme atitinka siekį užtikrinti galimą civilinių ieškinių įvykdymą ir yra proporcinga.
Pradėtos nukentėjusių nepilnamečių būklę vertinusių eksperčių apklausos
Seksualiniais nusikaltimais kaltinamo eksparlamentaro Kristijono Bartoševičiaus bylą nagrinėjančiame Panevėžio apygardos teisme trečiadienį pradėtos eksperčių, teikusių nukentėjusių nepilnamečių ekspertizių išvadas ikiteisminiame tyrime, apklausos.
„Teismas šiandien apklausė vieną ekspertę“, – Eltai teigė Panevėžio apygardos teismo atstovė spaudai Jolita Gudelienė.
Anot teismo atstovės, ikiteisminio tyrimo metu buvo atliktos keturios ekspertizės, kiekvieną ekspertizę atliko eksperčių pora, kurios tarpusavyje keitėsi.
„Taigi, teisme iš viso planuojamos dar septynios eksperčių apklausos“, – sakė J. Gudelienė.
Apklausti ekspertes anksčiau yra prašęs K. Bartoševičiaus gynėjas Olegas Šibkovas.
Kitas teismo posėdis K. Bartoševičiaus byloje planuojamas kitąmet, sausio 8 d.
Kadangi K. Bartoševičiui pateikti kaltinimai yra susiję su galimai padarytais seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus, teismo posėdžiai vyksta už uždarų durų.
ELTA primena, kad pernai liepą baigtas ikiteisminis tyrimas buvusio parlamentaro K. Bartoševičiaus atžvilgiu, byla dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš vaikus perduota teismui. K. Bartoševičius kaltinamas vaikų seksualiniu prievartavimu (2 epizodai), jaunesnio negu 16 metų amžiaus asmens tvirkinimu (4 epizodai) ir mažamečių vaikų nesunkiu sveikatos sutrikdymu (4 epizodai). Eksparlamentaras kaltę neigia.
Prokuratūros duomenimis, byloje yra keturi nukentėjusieji, kurie galimai prieš juos padarytų nusikaltimų metu, buvo nepilnamečiai.
Tuometinis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys K. Bartoševičius apie tai, kad atsisako Seimo nario mandato dėl asmeninių priežasčių pranešė pernai sausio 23 dieną. Vėliau, tądien, prokuratūra pranešė apie jo atžvilgiu pradėtą tyrimą dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius asmenis.
Prokuratūros teigimu, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam einant Seimo nario pareigas.