E. Manovui iki šiol buvo taikomas suėmimas. Besibaigiant šios kardomosios priemonės taikymo terminui, prokuratūra kreipėsi į teismą, prašydama leisti E. Manovui taikomą suėmimą pratęsti dar trims mėnesiams.

Kaltinamojo gynyba prašė taikyti švelnesnę kardomąją priemonę, nesusijusią su laisvės suvaržymu, tačiau teismas tenkino prokuratūros prašymą.

„Teismas patenkino prokuratūros prašymą ir pratęsė suėmimo terminą dar trims mėnesiams“, – Eltai sakė Šiaulių apygardos teismo atstovas spaudai Vytautas Jončas.

Anot jo, teismas savo sprendimą argumentuoja tuo, kad E. Manovas yra kaltinamas nusikalstama veika, kuri priskiriama prie labai sunkių nusikaltimų, už kurią numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 6 iki 15 metų.

„Yra duomenų, kad kaltinamasis gali bėgti. Kaltinamasis turi ryšių su užsienio asmenimis, todėl yra absoliutus pagrindas tenkinti prokuratūros prašymą“, – dar vieną teismo sprendimo argumentą įvardijo V. Jončas.

Yra duomenų, kad kaltinamasis gali bėgti. Kaltinamasis turi ryšių su užsienio asmenimis, todėl yra absoliutus pagrindas tenkinti prokuratūros prašymą.

Teismo atstovo teisimu, teismo posėdyje proceso dalyviai dalyvavo nuotoliniu būdu.

Šiaulių apygardos teismo sprendimas dėl suėmimo pratęsimo E. Manovui gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

ELTA primena, kad praėjusių metų gruodžio 31 d. prokuratūra teisminiam nagrinėjimui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 82 metų amžiaus E. Manovas yra kaltinamas šnipinėjimu Rusijai.

Anot teisėsaugos, ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad TS-LKD ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungai priklausęs E. Manovas slaptai bendradarbiavo su Rusijos karine žvalgyba (GRU) ir jos užsakymu rinko informaciją apie Lietuvos politinį, ekonominį gyvenimą, partijų veiklą, valstybės gynybinį potencialą, vidaus ir užsienio politiką. Teisėsaugos duomenimis, rinkta ne slapta, tačiau jautri, Rusijai svarbi informacija.

Kaip skelbė prokuratūra, Lietuvos ir Rusijos pilietybę turintis E. Manovas informaciją Rusijos GRU užsakymu pradėjo rinkti 2018 m., tačiau su juo Rusijos žvalgybos pareigūnai dėl neteisėtos veiklos esą buvo sutarę anksčiau.

Teisėsaugos duomenimis, įtariamam šnipui už informacijos rinkimą buvo mokamas piniginis atlygis.

Anot prokuratūros, šnipinėjimu kaltinamas E. Manovas turėjo priėjimą prie TS-LKD vadovų ir šios partijos veikloje dalyvaujančių valstybės pareigūnų, tačiau susitikimų su jais Seime ir Vyriausybėje nefiksuota.

Gavusi teisėsaugos patvirtinimą, jog įtarimai dėl šnipinėjimo Rusijai E. Manovui, TS-LKD Šiaulių skyriaus taryba praėjusių metų gruodžio viduryje jį pašalino iš partijos.

Tuometis Šiaulių konservatorius E. Manovas 2011 m. dalyvavo savivaldos rinkimuose, kai TS-LKD iškėlė vyro kandidatūrą į Šiaulių miesto tarybą. E. Manovas į TS-LKD įstojo 2005 m.

Vyras yra nurodęs, kad 1945 m. buvo ištremtas iš Lietuvos, prisistatė, kaip asmuo, nukentėjęs nuo 1939-1990 m. okupacijų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją