D. Dargis kartu su bendrininkais: buvusiu „Aro“ pareigūnu Ovidijumi Jūronu ir du kartus praeityje teistu advokatu Arturu Jušinskiu buvo sulaikyti Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimos prekybos poveikiu.

Portalo „Delfi“ žiniomis, tyrimas buvo pradėtas, kai į STT kreipėsi Kaune gyvenantis su kriptovaliutomis susijusių verslų įkūrėjas ir savininkas Tadas Kasputis. Jis pranešė, kad keli asmenys reikalauja sumokėti 200 tūkst. eurų ir mainais už tai žada išspręsti problemas su teisėsauga, žada pasinaudojant savo įtaka padaryti taip, kad jo atžvilgiu nebūtų pradėtas ikiteisminis tyrimas.

T. Kasputis anksčiau buvo patekęs į kriminalinio pasaulio veikėjų akiratį, Kaune veikusios „Džerkinių“ gaujos nariai jį pagrobė, kalino, reikalavo perleisti kriptovaliutų verslą ir jiems atiduoti nemažą pinigų sumą.

Šiuo T. Kasputis figūruoja teisiniame ginče, Kauno apygardos prokuratūros ir Valstybinės mokesčių inspekcijos sprendimu jo valdomam nekilnojamam turtui Kauno rajone, Mitkūnų kaime yra taikomas areštas.

STT gavus T. Kaspučio pranešimą ir pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl galimo prekybos poveikiu, imta taikyti operatyvines priemones, paruošta specialiai pažymėtų pinigu suma. Ją T. Kasputis, „Delfi“ žiniomis perdavė kyšio reikalavusiai bendrininkų grupei.

Bylos duomenimis, D. Dargis 200 tūkst. eurų reikalavo netiesiogiai, veikdamas per buvusį „Aro“ pareigūną O. Jūroną. Bandyta sudaryti įspūdį, kad tariamas T. Kaspučio problemas gali išspręsti ir padėti išvengti gresiančios baudžiamosios atsakomybės gali savo pažintimis bei įtaka pasinaudodamas advokatas A. Jušinskis.

Dailius Dargis ir Arturas Jušinskis

„Kad būtų įtikinamiau, šiam žmogui (T. Kaspučiui – red.) buvo parodytas suklastotas dokumentas, neva Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) parengta schema, kurios pagrindu jį būtų galima traukti baudžiamojon atsakomybėn. Tačiau žmogus suprato, kad nepadarė to, kuo jį bandoma apkaltinti, o susiekęs su FNTT išgirdo, kad joks tyrimas jo atžvilgiu nėra pradėtas ir ši informacija – niekinė. Kitas žingsnis – kreipimasis į STT“, – portalui „Delfi“ sakė su tyrimo medžiaga susipažinęs šaltinis.

„Delfi“ šaltinių duomenimis, panašu, kad pinigų pareigūnams niekas neketino perduoti, o gautą kyšį – pasidalinti tarpusavyje, todėl inkriminuojami kaltinimai prekyba poveikiu labiau panašėja į sukčiavimą ar turto prievartavimą.

Kratos D. Dargio namuose metu buvo rasta neįvardinama pinigų suma, įtariamojo advokatė A. Ručienė minėjo, kad tai – asmeniniai kliento pinigai bei neigė, jog kratos mestu rasti STT pažymėt banknotai.

Pasak A. Ručienės – jos klientas D. Dargis – nekaltas, o visą šią istoriją vadinu kerštu už publikaciją. Kokia tai publikacija – advokatė atsisakė įvardinti.

„Mano ginamasis teigia, kad nusikalstamos veikos nepadarė, šiuo metu yra įsitikinęs, kad parašęs vieną straipsnį apie vieną žmogų, kuris ir prisidėjo prie ikiteisminio tyrimo mano ginamojo atžvilgiu“, – sakė advokatė.

Ji teigė, kad buvo rasti asmeniniai D. Dargio pinigai.

„Mano ginamasis 200 tūkst. nereikalavo“, – sakė A. Ručienė.

Dailius Dargis yra nuoseklus ir laikosi vienos versijos ir pagrindinės, jo parodymai nesikeičia, nesikeitė ir nesikeis“, – teigė ji.

Kiti du galimi D. Dargio bendrininkai suimti vienam ir trims mėnesiams, jų advokatai taip pat su skundais kreipėsi į Kauno apygardos teismą, prašo skirti švelnesnes kardomąsias priemones.

Aušra Ručienė