Teismo posėdyje praėjusį ketvirtadienį išteisintųjų gynėjų iniciatyva buvo pareikštas nušalinimas kolegijos pirmininkui ir pranešėjui teisėjui Kęstučiui Juciui, kuris 1991 m. dalyvavo pirminės bylos tyrime kaip tardytojas. Teisėjas, kuriam buvo reiškiamas nušalinimas, informavo proceso dalyvius, kad, paskyrus šią bylą nagrinėti jam, jis ketino nusišalinti, tačiau jo nusišalinimo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas 2015 m. lapkritį priimta nutartimi nepriėmė. Teisėjas pateikė proceso dalyviams susipažinti su jo paties surinkta ir, jo nuomone, su nusišalinimu susijusia medžiaga.

Po posėdžio pertraukos Generalinės prokuratūros prokuroras kartu su apeliacinį skundą pateikusiu Vilniaus apygardos prokuroru pareiškė bendrą poziciją, kad nemato pagrindų teisėjui nusišalinti, tačiau, įvertinęs visas aplinkybes, mano, jog tokia teisėjo pozicija ir bandymas nusišalinti turi būti vertinami kaip išankstinis nusistatymas, kas gali sukelti abejonių teismo nešališkumu, todėl pareiškė jam nušalinimą kitu pagrindu. Kiti du teisėjų kolegijos nariai informavo proceso dalyvius, kad yra dalyvavę su 1991 m. sausio 13-osios įvykiais susijusiose kitose bylose (kaip teisėjas ir kaip tyrimų grupės prokuroras), todėl paprašė proceso dalyvių pareikšti nuomones dėl kolegijos nušalinimo. Visos kolegijos nušalinimui prokurorai nepritarė, tačiau išteisintųjų gynėjos mano, kad tam, jog byla būtų teisingai išnagrinėta, nusišalinti turi visa kolegija. Nutartis dėl to, ar kolegija nusišalina, bus skelbiama antradienį.

ELTA primena, kad Vilniaus apygardos teismas 2015 m. birželio 4 d. nuosprendžiu buvusius Lietuvos OMON vadovus dėl kaltinimų karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui išteisino, nes nepadaryta veika, turinti šių nusikaltimų požymių.

Išteisinamąjį nuosprendį skundžiantys Generalinės ir Vilniaus apygardos prokuratūrų atstovai prašo panaikinti nuosprendį, pripažinti B. Makutynovičių ir V. Razvodovą kaltais dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui bei paskirti po 12 metų laisvės atėmimo. Taip pat prašoma iš kaltinamųjų civilinių ieškovų naudai solidariai priteisti pareikštus civilinius ieškinius. Prokurorų nuomone, nuosprendis naikintinas dėl teismo išvadų neatitikimo faktinių bylos aplinkybių, netinkamo baudžiamojo įstatymo taikymo bei esminio baudžiamojo proceso įstatymo pažeidimo.

Bylą šiuo metu sudaro beveik 30 tomų.

Byla Vilniaus apygardos teisme buvo pradėta nagrinėti 2013 m. pabaigoje. Kaip minėta, nuosprendis paskelbtas 2015 m. viduryje.

Karo nusikaltimais Lietuvoje kaltintas buvęs Vilniaus OMON vadas B. Makutynovičius pernai lapkritį Maskvos srities Vidnojės mieste mirė.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)