Teismas jam skyrė subendrintą 45 parų arešto bausmę, jos vykdymą atidedant 7 mėnesiams, bausmės atidėjimo metu skirta intensyvi priežiūra, įpareigojant jį dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą.

Vilniaus apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, taip pat nusprendė, kad nuteistasis sumokėti 2000 eurų dydžio įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Teisėsaugos duomenimis, J. Kozubovskis ir dar vienas asmuo nuteisti už tai, kad 2021 m. spalį sostinės senamiestyje savavališkai, nesilaikydami įstatymų nustatytos tvarkos, nekviesdami policijos pareigūnų, panaudodami fizinę jėgą, sulaikė garbaus amžiaus žmogų ir nutempė į vieno viešbučio tarnybines patalpas. Klaidingai manydami, kad būtent šis asmuo pavogė vienos moters piniginę, jo atžvilgiu panaudojo fizinį smurtą, reikalavo atskleisti savo duomenis, iškraustyti kišenes ir atliko kitus veiksmus, kuriuos gali atlikti tik tam įgaliojimus turintys policijos pareigūnai.

Prokuratūra primena, kad Vilniaus miesto apylinkės teismas 2022 m. rugsėjį nuosprendžiu buvusį advokatą J. Kozubovskį ir dar vieną asmenį pripažino kaltais dėl neteisėto laisvės atėmimo ir savavaldžiavimo. Tiesa, teismas kaltinamuosius nuo baudžiamosios atsakomybės atleido nukentėjusiajam ir jiems susitaikius, byla jų atžvilgiu buvo nutraukta.

Su tokiu pirmosios instancijos teismo nuosprendžiu nesutiko ir kaltinamųjų advokatai, apeliaciniais skundais prašydami kaltinamuosius išteisinti, ir Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė, kuri apeliaciniame skunde prašė buvusio advokato J. Kozubovskio atžvilgiu priimti apkaltinamąjį nuosprendį.

Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija, įvertinusi J. Kozubovskį charakterizuojančius duomenis bei jo atliktų veiksmų pavojingumą, sutiko su prokurorės argumentais ir pirmosios instancijos teismo nuosprendį pakeitė, priimdama apkaltinamąjį nuosprendį šiam žmogui.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)