Ikiteisminį tyrimą byloje atliko Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo skyriaus prokuroras Jaunutis Vailionis.
Bylos duomenimis, laikotarpyje nuo 2019 liepos mėnesio iki 2021 gruodžio mėnesio, tuometinė vyriausioji buhalterė D. L. iš Alytaus miesto teatro banko sąskaitos atliko daugybę pavedimų į savo ir savo artimųjų banko sąskaitas. Manoma, kad buhalterė pinigus iš pradžių pervedinėjo labai atsargiai, po vieną pavedimą į mėnesį ir nedidelėmis sumomis. Kai šios bankinės operacijos niekam neužkliuvo ir nesukėlė įtarimų, pinigus ėmė pervedinėti dažniau ir didesnėmis sumomis.
Įtariama, kad buhalterė pinigų pasisavinimui turėjo savo schemą. Ji suformuodavo pavedimus, tačiau be jos pasirašyti turėdavo ir teatro direktorė, todėl D. L. pavedimuose suformuodavo, kad tai mokėjimai už kokias nors paslaugas ar prekes, atsiskaitymai su paslaugų tiekėjais, bet nurodydavo savo arba savo dukros banko sąskaitą.
Tyrimo duomenimis, tokiu nusikalstamu būdu į D. L. nuosavybę iš viso pateko 59 068 eurai. Manoma, kad norėdama nesukelti įtarimo D. L. suklastojo teatro buhalterijos dokumentus už 2019 ir 2020 metus, nurodant, kad buvo išleista beveik 60 tūkst. eurų daugiau, nei teatras iš tiesų išleido.
Teatro direktorei įtarimai kilo pamačius vieną iš pavedimų, nes žinojo, kad su konkrečiu paslaugos tiekėju jau buvo atsiskaityta. Su įtarimu dėl galimai nusikalstamos buhalterės veiklos klaidingai vedant buhalteriją ir įstaigai priklausančių lėšų savinimosi, teatro direktorė kreipėsi į Kauno apygardos prokuratūrą. Jos prašymas gautas šių metų sausio mėnesį.
Baudžiamasis kodeksas tam, kuris pasisavino jam patikėtą ar jo žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą, numato laisvės atėmimą iki dešimties metų. D. L. kaltinimai pareikšti ir dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. BK numato, jog tas, kas apgaulingai tvarkė teisės aktų reikalaujamą buhalterinę apskaitą, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.