„Jie (konservatoriai, - ELTA) nežino, kas yra Georgijaus juostelė. Jie bando uždrausti šventojo simbolį“, - sakė V. Tomaševskis, pabrėždamas, kad, jo nuomone, konservatoriai, besilaikantys liberalių vertybių, yra atitolę nuo krikščioniškų vertybių. Todėl, pabrėžė politikas, konservatoriai turi daugiau skaityti ir žinoti.
LLRA-KŠS lyderis samprotavo, kad Lietuvos visuomenė ir žiniasklaida taip pat turi per mažai informacijos ir istorinių žinių apie Georgijaus juostos simbolio reikšmę.
„Žiniasklaidos atstovai, aš manau, kad ir visuomenė, neturi šios informacijos, kad šventojo Jurgio juostelė yra pozityvus simbolis. Šventojo simbolis negali būti negatyvus“, - sakė V. Tomaševskis, pabrėždamas, kad pats Stalinas kurį laiką draudė naudoti Georgijaus juostų simbolį.
Surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje buvo aiškinama, kada švęsti Pergalės dieną, politikas kritikavo, kad Lietuvoje, anot jo, Pergalės dienos šventimas yra politizuotas.
Europarlamentaras sakė, kad gegužės 9 dienos šventimas yra politizuotas, siekiant supriešinti žmones.
„Noriu labai atsakingai pabrėžti, kad Pergalės diena yra labai didelė diena visai žmonijai, nes buvo nugalėtas nacizmas“, - akcentavo V. Tomaševskis, pabrėždamas, kad Lenkų rinkimų akcija mini abi - tiek gegužės 8, tiek gegužės 9 dienas.
„Svarbiausia yra tai, kad mums pavyko nugalėti fašizmą“, - apibendrino V. Tomaševskis, pabrėždamas, kad politiniai klausimai turi būti antroje vietoje.
Taip pat V. Tomaševskis pabrėžė, kad lenkams šią dieną reikia ne švęsti, o ramiai pagerbti Antrojo pasaulinio karo aukas.
„Mums, lenkams, netinka švęsti nei gegužės 8, nei gegužės 9 dienos. Mes turime pagerbti auką, o ne švęsti“, - apibendrino V. Tomaševskis.
Trečiadienį Seimo nariai konservatoriai Gabrielius Landsbergis, Audronius Ažubalis, Laurynas Kasčiūnas, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Rimantas Jonas Dagys ir Paulius Saudargas įregistravo pataisą, kuria siekiama uždrausti platinti, naudoti susirinkimuose ar kituose masiniuose renginiuose arba kitaip demonstruoti dvispalves juodai oranžines Georgijaus (Šv. Jurgio) juostas.
„Atsižvelgiant į geopolitinę situaciją, nacionaliniam saugumui kylančius iššūkius ir siekiant saugoti tokius principus ir vertybes kaip suverenitetas, laisvė, demokratinė santvarka, taip pat užtikrinti viešąją tvarką ir užkirsti kelią įvairioms provokacijoms ar bandymams kurstyti tautinę nesantaiką, kuo yra suinteresuota dabartinė Rusija, teikiamos Susirinkimų įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisos, kuriomis siekiama dvispalvę juodai oranžinę Georgijaus (Šv. Jurgio) juostą priskirti prie nacistinių ar komunistinių simbolių, kurių platinimas ar demonstravimas yra ribojamas, o už jo nesilaikymą taikoma administracinė atsakomybė“, - teigia projektą inicijavę parlamentarai.
A. Ažubalio teigimu, Georgijaus juostos plačiai pradėtos naudoti 2005 m., kuomet Rusijoje buvo minimos 60-osios Sovietų Sąjungos pergalės prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare metinės, taip siekiant priminti Sovietų Sąjungos pergalę ir pagerbti kare dalyvavusių sovietų karių atminimą.