Iš pradžių bėgimo dalyviai padėjo gėlių ant žuvusiųjų laisvės gynėjų kapų Antakalnio kapinėse, o vidurdienį pajudėjo televizijos bokšto link. Bėgikai įveikė devynių kilometrų ilgio trasą. Sunkiausia distancijos atkarpa – įkalnė nuo prekybos centro „Panorama“ iki Spaudos rūmų.
Šių metų bėgime dalyvavo 3280 žmonių. Tarp jų buvo 950 šaulių ir 700 karių, taip pat svečių iš Latvijos bei Baltarusijos. Nors bėgimas dalyvių skaičiumi buvo vienas didžiausių, tačiau iki rekordo pritrūko. Dauguma dalyvių trasoje užtruko apie valandą, o greičiausieji finišavo jau po 25 minučių. Kadangi Sausio 13-osios bėgimas nėra varžybos, dalyvių laikas nebuvo matuojamas.
Įšilę ir garuojantys bėgikai finiše gavo atminimo medalius. Vieni bėgo apsimuturiavę šalikais ir kepurėmis, kiti nepabūgo šaltuko ir skuodė be marškinėlių. Bėgimo dalyviai finišo liniją kirto skambant legendinėms dainoms apie laisvę „Bunda jau Baltija“, „Laisvė“ ir kitoms. Finišuojantys kariai skandavo „Lietuva, Lietuva“.
Po finišo bėgikai sveikino vieni kitus, vaišinosi karšta arbata ir bandelėmis. Po dalyvių apdovanojimo prie Vilniaus televizijos bokšto memorialinės sienos padėta gėlių.
82-jų bėgiko įsakas: mažiau gerti, nerūkyti, sportuoti
Sausio 13-osios bėgime ji dalyvavo antrąkart. G. Puriuškienė pasakojo dažnai bėgiojanti Vingio parke. „Ši data man svarbi kaip tremtinei“, – kalbėjo senjorė, bėgimui nerandanti savo amžiaus bendražygių.
82-jų Jonas Burokas „Gyvybės ir mirties keliu“ bėga kasmet. „Dar turiu sveikatos, bet jau sunkiai. Atbėgau per 55 minutes. Man atrodo, kad kasmet bėgikų daugėja. Man šis bėgimas reiškia daug, nes Sausio 13-ąją gyniau bokštą, čia praleidau 10 dienų ir viską mačiau. Bėgsiu, kol pajėgsiu“, – pasakojo vyriausias bėgimo dalyvis.
Bėgo ir DELFI komanda
„Sausio 13-toji – viena svarbiausių datų mūsų istorijoje. Labai džiaugiuosi, kad šis bėgimas tapo gražia tradicija pagerbiant sausio 13-tosios aukas. Šis renginys nėra sporto varžybos, jame dalyviai nesivaržo vieni su kitais vardan geresnių asmeninių rezultatų, čia paprasčiausiai vieningai išreiškiama pagarba. Tai labai graži kolektyvinės atminties išraiškos forma, todėl labai džiaugiuosi, kad jame kasmet dalyvauja ir vis daugiau mūsų įmonės darbuotojų“, – sakė DELFI direktorius A. Česnavičius.
Pagarbos bėgime dalyvavo ir žurnalistas Edmundas Jakilaitis.
Tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ skirtas žuvusiems Lietuvos laisvės gynėjams atminti. Jame kartu su bėgimo entuziastais dalyvauja kariai, Lietuvos karo akademijos kariūnai, Lietuvos šaulių sąjungos atstovai.
Bėgimu jau 22-ąjį kartą pagerbiamos Sausio 13-osios įvykių aukos – žmonės, žuvę 1991 m. sausio 13-osios naktį ir mirę nuo sužalojimų, patirtų sovietiniams kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą:
Loreta Asanavičiūtė
Virginijus Druskis
Darius Gerbutavičius
Rolandas Jankauskas
Rimantas Juknevičius
Alvydas Kanapinskas
Algimantas Petras Kavoliukas
Vytautas Koncevičius
Vidas Maciulevičius
Titas Masiulis
Stasys Mačiulskas
Alvydas Matulka
Apolinaras Juozas Povilaitis
Ignas Šimulionis
Vytautas Vaitkus.
Bėgimas organizuojamas nuo 1992 metų.