Po DELFI tekstų pakeistos dvi probleminės įstatymo nuostatos
DELFI ne kartą rašė, kad naujas Saugomų teritorijų įstatymas gali keliose vietose atverti Pandoros skrynią: liberalizuoti bei supaprastinti statybų draustiniuose tvarką, būtų leidžiama ir dalinti sklypus.
Taip pat įstatymo projekte buvo įrašytos išimtys, kai galima užsitverti vandens telkinių pakrantę, nepaliekant 5 metrų juostos praėjimui, pavyzdžiui, įrengiant ten ganyklas.
Galiausiai į naują įstatymą buvo įrašyta ir nuostata, kad visur saugomose teritorijose galima statyti užtvankas.
Po DELFI tekstų dvi pavojingos įstatymo nuostatos jau išbrauktos iš įstatymo projekto. Saugomose teritorijose nebebus galima tvenkti užtvankų, taip pat Seimas užkirto kelią ir tvorų vandens telkinių pakrantėse atsiradimui, įrengiant ten ganyklas. Įstatymas toliau bus taisomas ir svarstomas.,
Nebus galima tverti tvorų iki vandens
Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas, kuris visuomet aktyviai palaikė įstatymą, teigė, kad vis dėlto komitetas padarė tam tikras pataisas.
„Dar liko diskusijos dėl vieno straipsnio. Komitetas paprašė informacijos, spręsime, kokiam sklypo plotui esant leisti statybas. Paprašėme informacijos apie tai, kokios yra tendencijos“, - kalbėjo A. Salamakinas.
Pasak jo, tvorų paežerėse tverti nebus galima: „Kad nereiktų laužyti iečių, buvo priimtas sprendimas komitete bendru sutarimu, kad įrašome ne tvorą, o elektrinį piemenį ir su įrengtu praėjimu, kad žmogus galėtų praeiti.“
Ieškos saugiklių statybų reglamentavime
Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduootojas Paulius Saudargas teigė, kad kol nebus sudėtų saugiklių dėl statybų reglamentavimo, tol įstatymas greičiausiai nebus priimtas. Įstatymas nebus priimtas iki rinkimų ir Seimo narys abejoja, ar tai iš viso pavyks padaryti šios kadencijos Seimui.
„Dėl statybų nuostatų padarėme pertrauką ir svarstysime kitame komiteto posėdyje. Tai bus prieš pat plenarinį posėdį, kuriame numatytas įstatymo priėmimas, antradienį, spalio 11 dieną, jau po rinkimų. Bet taip greitai viską apsvarstyti kažin ar pavyks. Taigi aš nesu tikras, ar šiai valdančiajai koalicijai esant dar pavyks priimti įstatymą.
Komiteto narių tarpe nematau didelio entuziazmo priimti nesutvarkytą įstatymą. Visi radome bendrą susitarimą: tiek komiteto nariai, tiek Aplinkos ministerijos atstovai, kad reikėtų rasti kažkokių saugiklių. Pradėjome dėl ploto diskutuoti, kiek arų turėtų būti ir t.t. Ir kol mes nerasime kažkokio kompromiso, tol nejudėsime į priekį“, - kalbėjo P. Saudargas.
Pasak jo, įstatyme išspręstas klausimas dėl pakrančių aptvėrimo, o elektrinis piemuo didelių problemų nesudarys: „Pritarėme pasiūlymui, kad tverti iki vandens galima tik elektrinį piemenį ir įrengti vartelius. Elektrinis piemuo yra viela ir ją perlipti galų gale galima, čia nematau problemos. O tvorų nebebus.“