„Esu partijos patvirtintas kandidatas, o gyvenimas parodys. Jeigu taip seksis dirbti, kaip dabar sekasi dirbti, gal ir nekandidatuosiu, o jei įvyktų kažkas kita, tai tada pamatysime", - sakė „tvarkietis", paklaustas, ar ketina palikti savivaldybę.
Jis tvirtino, kad kol kas mero darbas jam įdomesnis nei Seimo nario.
R. Ačo teigimu, Raseinių rajono apygardoje kandidatu jis patvirtintas dar būdamas parlamentaru. Iš Seimo jis pasitraukė pernai balandį.
„Mūsų skyrius labai stiprus. Jeigu aš einu, tai einu, jei aš neinu, tai bet kada galima kitą žmogų kelti - yra du-trys žmonės lygiaverčiai, panašūs", - kalbėjo „tvarkietis".
Jis teigė galutinai apsispręsiantis, ar dalyvauti Seimo rinkimuose vasaros pradžioje.
Tarp „Tvarkos ir teisingumo" kandidatų į Seimą įrašytas žurnalistas Vytautas Matulevičius, jo kandidatūra keliama Naujamiesčio rinkimų apygardoje Vilniuje. Buvęs krepšininkas, du kartus Lietuvos krepšinio lygos čempionas Vaidas Jurgilas ketina balotiruotis Centro rinkimų apygardoje Kaune.
Kandidatais įvardyti ir dabartiniai Seimo nariai Dailis Alfonsas Barakauskas, Petras Gražulis, Egidijus Klumbys, Vytautas Galvonas, Almantas Petkus, Valentinas Mazuronis, Kęstas Komskis, Algimantas Dumbrava, Andrius Mazuronis, Rimas Ručys, Ona Valiukevičiūtė, Julius Veselka, Remigijus Žemaitaitis.
Tarp vienmandatininkų nėra partijos lyderio, europarlamentaro Rolando Pakso bei buvusio Vilniaus mero Juozo Imbraso, taip pat dirbančio Europos Parlamente.
Seimas dar nėra pakeitęs Seimo rinkimų įstatymų ir leidęs R. Paksui dalyvauti parlamento rinkimuose. Šiuo metu Seimo rinkimų įstatymas numato, kad asmuo, kurį parlamentas apkaltos proceso tvarka pašalino iš pareigų ar panaikino jo Seimo nario mandatą, iš viso daugiau niekada negali kandidatuoti į parlamentą.
Ši nuostata turi būti keičiama po to, kai Europos Žmogaus Teisių Teismas paskelbė, kad Lietuva pažeidė Europos žmogaus teisių konvenciją, uždrausdama iš prezidento pareigų per apkaltą pašalintam partijos „Tvarka ir teisingumas" lyderiui R. Paksui visą gyvenimą būti renkamam į parlamentą. Strasbūro teismas pareiškė, kad įstatyme įtvirtintas nuolatinis ir neatšaukiamas draudimas yra neproporcingas.