Galimi skiepijimo pažeidimai siejami ir su dalies VU Odontologijos instituto dėstytojų skiepijimais, kurie pirmojo vakcinavimo metu neturėjo darbo sutarčių su Žalgirio klinika. Kaip anksčiau yra pranešusi Sveikatos apsaugos ministerija, pagal tuomet galiojusią skiepijimo prioritetų tvarką klinikoje nedribę asmenys negalėjo būti skiepijami COVID-19 vakcina.

VU Odontologijos instituto vadovė V. Brukienė BNS patvirtino žinojusi, kad Žalgirio klinikoje rengiami rezerviniai skiepijimo sąrašai, tačiau tikino prie jų rengimo neprisidėjusi.

SAM: tyrimas nesusijęs su galimais įstaigos vadovo pažeidimais

Sveikatos apsaugos ministerija iš pradžių BNS teigė, jog tyrimą atliksiančios komisijos sudėtis – konfidenciali ir „siekiant išlaikyti nešališkumą ir objektyvumą, komisijos sudėtis bus paviešinta po tyrimo“.

„Atkreiptinas dėmesys, kad tyrimas nėra susijęs su įstaigos vadovo galimais darbo pareigų pažeidimais, o siekiama tik įvertinti COVID-19 ligos vakcinacijos organizavimo ir vykdymo procesą įstaigoje“, – pažymi SAM.

Pakartotinai užklausus SAM atskleidė komisijos, kurią dar trečiadienį nusprendė sudaryti klinikos dalininkai SAM ir VU, šešių narių sudėtį.

Komisijai vadovaus ministerijos Teisės skyriaus vedėja Martyna Mickė, jos pavaduotoja – VU Teisės taikymo skyriaus vyriausioji teisininkė Miglė Šarkienė.

Komisijoje be minėtos VU Odontologijos klinikos vadovės V. Brukienės, taip pat bus VU Medicinos fakulteto Dekano biuro ekspertas teisės klausimas Juozas Galginaitis, SAM vyriausioji patarėja Rasa Kiūdytė ir SAM Teisės skyriaus patarėjas Kazys Rušinskas.

Instituto vadovė sako nežinojusi apie kolegų skiepijimą

VU Odontologijos instituto vadovė V. Brukienė BNS ketvirtadienį sakė nežinojusi, kad yra įtraukta į šią komisiją, nors pripažino, kad sutiko padėti, jeigu tokia komisija bus sudaryta.

„Aš kol kas neturiu tokios informacijos, kad būčiau įtraukta į komisiją. Aš neturiu tokios informacijos, kad esu įtraukta, iš jūsų pirmo girdžiu (...) Kad manęs klausė, ar aš galėčiau sudalyvauti, jeigu bus nuspręsta sudaryti komisiją, taip, aš atsakiau, kad galėsiu sudalyvauti“, – teigė VU Odontologijos instituto direktorė.

Ji taip pat teigė dirbanti Žalgirio klinikoje.

„Žalgirio klinikoje aš dirbu jau beveik 20 metų. 2019 metais metams buvau nutraukusi, o 2020 metais vėl įsidarbinau. Aš esu vaikų gydytoja-odontologė ir vaikų odontologijos poskyrio vadovė“, – sakė V. Brukienė.

VU Odontologijos instituto vadovė patvirtino, kad sausio pradžioje kaip klinikos darbuotoja buvo paskiepyta nuo koronaviruso. Tuo pačiu buvo paskiepyti ir šio instituto dėstytojai, kurie dar neturėjo sutarčių su klinika.

V. Brukienė teigė žinojusi, kad sudarinėjami rezerviniai skiepijimo sąrašai, tačiau prie jų rengimo neprisidėjo.

„Aš žinojau, kad buvo sudarinėjamas pageidaujančių skiepytis sąrašas (...) Skiepijamų asmenų sąrašo aš nesudarinėjau ir prie to neprisidėjau“, – tvirtino odontologė.

Ji sako nežinojusi, kad jos kolegos iš instituto bus paskiepyti.

„Aš nežinojau, kad jie bus ir kada jie bus paskiepyti, bet apklausiami, kas pageidautų skiepytis esant galimybei ir tą aš žinojau“, – kalbėjo V. Brukienė.

VU atstovas: pavaldiniai paskiepyti kaip klinikos darbuotojai

Vilniaus universiteto atstovas spaudai Ervinas Spūdys informavo BNS, kad V. Brukienę rekomendavo pats universitetas.

„Minimą komisijos narę rekomendavo Vilniaus universitetas, turėdamas omenyje tai, jog tyrimo proceso metu gali būti aktualu nagrinėti ne tik teisinius proceso aspektus, tačiau ir mokslo bei studijų organizavimo niuansus, nes VU ligoninės Žalgirio klinika yra pagrindinė Vilniaus universiteto odontologijos klinikinių tyrimų bazė“, – teigė VU atstovas.

„Natūralu, VU Medicinos fakulteto Odontologijos instituto darbuotojai – dėstytojai ir tyrėjai – čia atlieka klinikinę praktiką, moko studentus bei gilina savo pačių kompetencijas“, – teigė jis.

E. Spūdys sako, kad V. Brukienė skiepijamų asmenų sąrašo sudaryme nedalyvavo, o jos pavaldiniai institute paskiepyti kaip klinikos darbuotojai.

„Ji pati nedalyvavo skiepijamų asmenų sąrašo sudaryme, su tuo procesu yra nesusijusi, jos pavaldiniai taip pat buvo paskiepyti tik kaip klinikos darbuotojai“, – teigė VU atstovas.

Teisėsauga pradėjo tyrimą

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) šią savaitę pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl skiepijimo COVID-19 vakcina Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje aplinkybių.

Tarnyba ketvirtadienį pranešė, kad tikrinant gautame pranešime išdėstytas aplinkybes nustatyta, kad Žalgirio klinikoje pažeidžiant eiliškumą COVID-19 vakcina paskiepyta apie 20 asmenų, kurie nebuvo Žalgirio klinikos darbuotojai ir neatitiko gyventojų prioritetinės grupės.

„Dėl pažeidimo masiškumo valstybė galėjo patirti didelę neturtinę žalą, pažeidžiant valstybės teisėtumo, teisingumo, skaidrumo principus bei kitų žmonių interesus“, – teigia STT.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo, įtarimai jame kol kas niekam nepareikšti.

BNS sausio pradžioje skelbė apie galimus pažeidimus Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje, kai paskiepyti buvo aštuoni darbo sutarčių su šia klinika neturintys VU Odontologijos instituto dėstytojai, taip pat pensijoje esanti viena klinikos įkūrėjų.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tuo metu teigė, kad darbo sutarčių su Žalgirio klinika neturintys dėstytojai prioriteto tvarka negalėjo būti paskiepyti nuo COVID-19 ir pradėjo tyrimą, tačiau jo išvadų dar nėra.

Žalgirio klinikos vadovė Vytautė Pečiulienė BNS tąkart sakė, kad dėstytojai paskiepyti, nes nuo vasario 1 dienos ateina dirbti su pacientais bei studentais – jie laikinai įdarbinami pagal įprastą tvarką, kadangi VU Odontologijos institutas yra įstaigos klinikinė bazė.

Direktorė taip pat patvirtino, kad tarp paskiepytųjų yra europarlamentaro Juozo Oleko dukra Laura Linkevičienė, jos vyras Tomas Linkevičius ir kiti asmenys.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (31)