„Rusijos ambasadorius kviečiamas paaiškinti situaciją pasienyje“, - BNS sekmadienį sakė Lietuvos užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.
Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ sekmadienį teigė, kad vežėjai su dideliais sunkumais nesusiduria.
„Sisteminio ir didelio stabdymo ar grąžinimo mes nežinome“, - sekmadienį BNS sakė „Linavos“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius.
Kas laukia įšaldžius diplomatinius santykius su Rusija
VSAT apie nesklandumus pasienyje pranešė praėjus dienai po to, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė Rusiją pavadino „teroristine valstybe“. Į tai Rusijos Užsienio reikalų ministerija atsikirto raginimu Lietuvos vadovei maldyti „komjaunuolišką įkarštį“.
Nors Lietuvoje netikima Rusijoje pasigirdusių pasiūlymų įšaldyti diplomatinius santykius su Vilniumi realumu, pabrėžiama, kad net jei tokie grasinimai būtų įgyvendinti, tai nereikštų visų dvišalių santykių nutraukimo, rašo „Verslo žinios“.
Diplomatinių santykių nutraukimas reikštų, kad iš tos šalies atšaukiamas ambasadorius ir šios šalies diplomatinis atstovavimas pažeminamas iki beveik simbolinio lygmens. Be to, tokiu atveju nutrūktų dvišaliai kontaktai, pavyzdžiui, derybos dėl tarpvyriausybinių sutarčių parengimo ar analogiškų klausimų. Bet diplomatinių santykių nutraukimas nereikštų, kad nutrūktų ir konsuliniai ar ekonominiai santykiai. Tokiu atveju liktų galioti visos sutartys, įskaitant dėl vizų išdavimo, readmisijos ar dvigubo apmokestinimo išvengimo.
„Žinoma, priklausytų nuo sprendimo lygmens, kurį pasirinktų valstybė, paskelbusi apie diplomatinių santykių nutraukimą. Bet paprastai tai reiškia tik ambasadorių ir kitų aukštųjų ambasadų pareigūnų atšaukimą, ne daugiau. Visa kita lieka kaip buvę, tik diplomatinis atstovavimas nusileidžia iki žemesnio lygmens“, – sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoja Dovilė Jakniūnaitė.