„Prezidentas patikino, kad STT laiko pagrindine kovai su korupcija institucija, kuri bendradarbiaudama dirba su kitų ministerijų ir žinybų atitinkamomis tarnybomis“, - sakė prezidento atstovė spaudai R.Grumadaitė.
Savo ruožtu P.Malakauskas patvirtino, kad iš šalies vadovo išgirdęs, jog jis „nusiteikęs prieš įvairias popierines reformas“ ir, pasak P.Malakausko, jų nereikalingumu prezidento įtikinėti nereikėjo. STT vadovas pakartojo, kad siūlomos STT veiklą reglamentuojančių įstatymų pataisos yra visiškai nereikalingos, nes jo būtų perteklinės ir tarnybą grąžintų į praeitį.
„Ta įstatyminė sistema, kuri yra sukurta šiandien Lietuvoje, leidžia siekti tų tikslų, kurie yra keliami teikiant šias pataisas“, - tvirtino P.Malakauskas.
“Faktiškai mes grįžtam į 1997-uosius. Jeigu iki šiol valstybės politika buvo išgryninti STT funkcijas ir politiką, tai šiomis pataisomis grįžtama atgal“, - tęsė STT vadovas.
Anot P.Malakausko, parlamento pritarimu įgyvendintos naujos įstatymų pataisos kurtų ydingą praktiką, nes jos šalyje decentralizuotų kovą su korupciją, jos atvejus institucijose tirtų pastarosioms pavaldžios tarnybos.
P.Malakausko žodžiais, jei ir toliau bus siekiama koreguoti STT veiklą naujomis įstatymų pataisomis, jis atsisakytų užimamų pareigų tarnyboje.
„Jeigu tendencijos būtų tokios, kaip dabar, aš nematau prasmės dirbti tokioje institucijoje, kai yra atsitraukiama nuo pagrindinių principų ir rekomendacijų, kurios buvo pateiktos Lietuvai ir kurios yra gerai joje įgyvendintos“, - komentavo P.Malakauskas.
STT vadovas pasakojo, kad pati STT toliau sieks įgyvendinti pradėtas permainas tarnyboje. Ateityje planuojama įkurti Imuniteto tarnybą, kuri tikrins personalą, išdavinės leidimus dirbti su slapta informacija, kovos su informacijos nutekėjimu. Be to, numatoma stiprinti STT audito tarnybą, pareigūnų žvalgybinį darbą.
„Be informacijos, be šiuolaikinės žvalgybos padalinio kovoti su korupcija yra labai sudėtinga, nes vokelių laikai baigėsi. Korupcija įgauna visiškai kitokį pobūdį – kyšio davėjas ir gavėjas dažnai net neprisiliečia prie pinigų", - kalbėjo STT vadovas.
DELFI primena, kad praeitą savaitę Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas socialliberalas Alvydas Sadeckas parlamentarams pateikė įstatymų pataisas, kurios sulaukė prieštaringų vertinimų ir įtarimų, kad jomis bandoma ateityje panaikinti STT.
A.Sadecko inicijuotose pataisose siūlyta pavesti tirti korupcijos faktus ir kitoms institucijoms: Valstybės saugumo departamentui (VSD), Muitinės departamentui bei Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT).
A.Sadeckas Seimo posėdyje teigė, jog vien STT pastangų "akivaizdžiai nepakanka mažinant korupcijos keliamą grėsmę", todėl būtina "užtikrinti puolamąjį kovos su korupcija pobūdį".
Tąkart Seimas po šių įstatymų pataisų pateikimo nepritarė joms. Buvo nuspręsta, kad jas reikia grąžinti iniciatoriams ir patobulinti.