„Mes matome, kas vyksta Ukrainoje – kad jeigu tu laikaisi taisyklių, o priešininkas, oponentas nesilaiko taisyklių, tai automatiškai tu gauniesi tokioje lūzerio pozicijoje“, – žurnalistams penktadienį sakė R. Vaikšnoras.

„Tai ir buvo kartu šnekama, diskutuojama, kad reikia kažką daryti. Ir jeigu yra politinė valia tai padaryti, aš tiktai už, nes tai mums atriša rankas“, – pridūrė jis.

Diskusiją dėl Lietuvos pasitraukimo iš priešpėstines minas draudžiančios Otavos konvencijos tikino palaikanti tiek krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė, tiek ir buvęs ministras Laurynas Kasčiūnas.

1999 metų Otavos konvenciją, kuria siekiama eliminuoti priešpėstines minas, yra pasirašiusios daugiau kaip 160 šalių, įskaitant daugumą Vakarų valstybių. Jos įsipareigojo nenaudoti, nekurti, negaminti, neįsigyti, nekaupti, nelaikyti ir neperduoti priešpėstinių minų.

Šių metų liepą Seimas nusprendė denonsuoti Oslo konvenciją, draudžiančią kasetinių šaudmenų naudojimą. Galutinai iš šios konvencijos Lietuva pasitrauks kitų metų kovą. Lietuvai pasitraukus iš šios tarptautinės sutarties, neliks ribojimų įsigyti, kaupti, o karo atveju prireikus – ir panaudoti kasetinius šaudmenis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją