„Per 48 valandas turėjome visa tai įrengti ir sutvarkyti. (...) Kiek žinau, vienas iš tinklų yra pilnai viską susitvarkęs ir pasiruošęs, žmonės dirba naktimis, įrengia skydus, aprūpina darbuotojus apsauginiais stiklais, kaukėmis, pirštinėmis – tuo, kas yra nurodyta ministro sprendime. Taip pat daro ir kitos mūsų asociacijos vaistinės“, – Eltą informavo D. Mikutienė.
Lietuvos vaistinių asociacijos vadovė pripažįsta, kad Vyriausybės suteiktos 48 valandos jau išseko. Visgi D. Mikutienė akcentuoja, kad per tokį trumpą laiką tinklams, turintiems po kelis šimtus vaistinių, parengti vaistines karantino režimui yra labai didelis iššūkis.
Nepaisant kylančių iššūkių, D. Mikutienės teigimu, dedamos visos pastangos, kad visose asociacijai priklausančiose vaistinėse darbai būtų pabaigti kuo greičiau ir vaistininkai jaustųsi saugūs.
„Nuo to, kaip saugiai jaučiasi vaistininkas, priklauso ir bendra atmosfera visoje valstybėje karantino metu. Nes, kai vaistininkas yra ramus, apsaugotas, jis ramiai konsultuoja žmones, įneša stabilumo, pataria ramiai, paguodžia, todėl tas efektas yra labai svarbus“, – patikino ji.
Vaistinėms stinga dezinfekcinių ir asmens apsaugos priemonių
Visgi Lietuvos vaistinių asociacijos vadovė įžvelgia kitą esminę karantino laikotarpiu vaistinėms kylančią problemą. Pasak jos, užtikrinti vaistininkų ir vaistinių saugumą reikalingos priemonės, kurių rinkoje paprasčiausiai nėra.
„Mums reikalingos ir tokios priemonės, kurių rinkoje nėra.
Pavyzdžiui, respiratorius kitose šalyse dalina vaistinėms. (...) Mes kreipėmės į Vyriausybę ir sakėme, kad, kiek galima, iš savo resursų viską darome, prisidedame, bet taip pat norėtume, kad ir vaistininkai būtų aprūpinti tomis priemonėmis, su kuriomis iš tiesų yra ganėtinai sudėtinga situacija dėl produktų trūkumo rinkoje“, – kalbėjo D. Mikutienė, akcentuodama, kad labiausiai trūksta asmens apsaugos priemonių.
„Viską darome iš savo lėšų. Mes užklausėme ir įvairių partnerių kitose užsienio šalyse, tai (sužinojome, kad. – ELTA) jų vaistinėms yra skiriamos apsaugos priemonės, nes valstybės supranta, kad vaistinės privalo dirbti“, – pridūrė ji.
Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė teigia, kad norint, jog vaistinės saugiai galėtų tęsti darbą, Vyriausybė turėtų kompensuoti šias apsaugos priemones. D. Mikutienė taip pat informavo, kad turimų asmens apsaugos priemonių bei dezinfekcinių skysčių vaistinėms turėtų užtekti vos kelioms dienoms.
„Mes suprantame dabartinę situaciją, stengiamės viską, kiek galime, padaryti iš savo lėšų, bet taip pat kreipiamės į Vyriausybę, kad mums pagelbėtų, nes (priemonių. – ELTA) užteks tik kelioms dienoms“, – teigė D. Mikutienė. Pasak jos, atsakymo iš Vyriausybės Lietuvos vaistinių asociacija kol kas negavo.