Tai žurnalistams po penktadienį vykusio nuotolinio susitikimo su „Facebook“ valdančios bendrovės „Meta“ atstovais patvirtino susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

„Meta“ atstovai į šį klausimą pasižiūrėjo išties rimtai ir sausio mėnesį – tai yra koordinuotas veiksmas kartu su Vyriausybės kanceliarija – atvyks į Lietuvą ir turės labai rimtą pokalbį, ir analizuos tuos klausimus, ir ieškos sprendimų, kaip spręsti susidariusias problemas“, – sakė ji.

„Pagrindinė susitikimo tema buvo visuomenėje labai aiškiai pastebėta problema apie turinio blokavimą. Kalbėjomės apie tai, kodėl toks turinys yra blokuojamas“, – pažymėjo ji.

Viceministrė nurodė, jog apie konkrečius sprendimus kol kas kalbėta nebuvo.

„Jiems svarbu matyti labai konkrečius atvejus tam, kad būtų galima atsakyti labai konkrečiai kodėl buvo taikytos vienos ar kitos priemonės“, – sakė ji.

Tikisi susitarti

A. Vaiciukevičiūtė taip pat teigė, kad Lietuva turi priemonių į turinio blokavimą reaguoti valstybiniu lygiu, tačiau to siekiama išvengti. Viceministrė nekonkretizavo, kokios jos būtų.

„Lietuva kaip šalis tikrai turi visas priemones reaguoti. Natūralu, kad mes nenorime imtis jokių priemonių (...) ir jeigu pavyks juos rasti tai jokių kraštutinių priemonių nereikės imtis“, – pasakojo ji.

„Apie kraštutines priemones – mes kalbame apie teorinę, tik teorinę galimybę šiam momentui, reguliavimui, bet šiam momentui apie tai nėra jokios kalbos. Manome, kad rasim konsensusą“, – kalbėjo viceministrė.

Trečiadienį išplatintame Vyriausybės pranešime kanclerė Giedrė Balčytytė pažymėjo, jog kanceliarija pastaruoju metu įdėmiai stebi situaciją socialiniame tinkle „Facebook“, mato vartotojų nusiskundimus dėl galimai nepagrįsto įrašų, remiančių Ukrainą, trynimo bei autorių blokavimo.

Kaip pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba, dezinformacijos analizės centro Debunk.org komanda pradėjo rinkti pavyzdžius, kai „Meta“ priklausančios platformos blokuoja žinučių apie Rusijos karą Ukrainoje skaidą ar autorių veiklą ir tikimasi, kad tai padės nustatyti ne tik konkrečius atvejus, bet ir bendrą problemos mastą.

A. Tapinas pakviestas viceministrės inciatyva

G. Balčytytė taip pat pažymėjo, jog tokia informacija galėtų tapti argumentu diskutuojant su „Meta“ kompanijos atstovais dėl moderavimo pokyčių socialiniame tinkle „Facebook“.

Penktadienį vykusiame susitikime turėjo dalyvauti ir visuomenininkas Andrius Tapinas. Jis trečiadienį savo feisbuko paskyroje siekėjus kvietė parašyti komentaruose, už ką ir kelis kartus šie buvo blokuoti, kokios sankcijos jiems pritaikytos šiame socialiniame tinkle, taip pat prašė pridėti tai įrodančias ekrano nuotraukas.

Tačiau penktadienį jis nurodė, jog „Meta“ atstovai bendraus tik su ministerija.

„Vakar paskambino susisiekimo viceministrė ir informavo, kad Meta nebenori su manimi susitikti ir bendraus tik su ministerija. Matyt, ponas Jakubas buvo užsukęs pasiskaityti reakcijų“, – teigė A. Tapinas.

A. Vaiciukevičiūtė nurodė, kad visuomenininkas į susitikimą buvo pakviestas jos iniciatyva.

„Mano kvietimas buvo dalyvauti. Tačiau „Meta“ atstovai pasakė, kad sausio mėnesį planuoja atvykti gyvai į susitikimą su Vyriausybės atstovais ir iš tikrųjų ieškoti tų sąlyčio taškų šioms problemoms spręsti, ir jie atsisakė“, – sakė ji.

„Man irgi galbūt pasirodė kažkiek keista, nes natūralu, kad jeigu yra problemos tik tai tokių pokalbių metu mes galime rasti tuos atsakymus. Bet jų buvo tokia valia“, – pridūrė susisiekimo viceministrė.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Rekomenduojame
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės