„Taryba įvertino pasiektus rezultatus derybų ir taryba nusprendė tęsti derybas. Tikslinti formuluotes ir toliau derėtis“, – Eltai po LŠMPS tarybos posėdžio sakė E. Milešinas.

Profsąjungos vadovas yra sakęs, kad nepasiekus sutarimo dėl iškeltų reikalavimų didinti mokytojų atlyginimus, mažinti klases ir pedagogų darbo krūvius, bus svarstoma streikuoti. Vis dėlto, E. Milešino teigimu, pirmadienį profsąjungos taryba streiko galimybės nesvarstė.

„Tikrai ne, kol kas vyksta derybos“, – pabrėžė jis.

LŠMPS reikalauja ministerijos kitais metais padidinti mokytojų atlyginimus tiek, kad jie siektų 130 proc. nuo vidutinio šalies darbo užmokesčio. Taip pat reikalaujama mažinti mokinių skaičių klasėse bei peržiūrėti mokytojo etato struktūrą. Profsąjungos pedagogai prašo ir peržiūrėti švietimo pagalbos ir ikimokyklinio ugdymo finansavimą.

Kita mokytojų profsąjunga, vadovaujama Andriaus Navicko, šį penktadienį planuoja pradėti mėnesio trukmės streiką. Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos nariai jau streikavo rugsėjį 2 valandas.

A. Navicko vadovaujamoji švietimo darbuotojų profsąjunga pareikalavo dar šiais metais pakelti mokytojų atlyginimus 20 procentų. Taip pat prašė, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. atlyginimai didėtų dar 30 proc. Tokiu atveju, bendras atlyginimų augimas siektų 56 procentus.

LŠDPS taip pat yra išsakiusi poreikį mažinti mokinių skaičių naujai sudaromose klasėse, siūlo numatyti ir kokybiškesnę darbo su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais tvarką.

Su mokytojų profesinių sąjungų vadovais susitikęs švietimo ministras G. Jakštas penktadienį pateikė pasiūlymą ateinančiais metais pedagogų darbo užmokestį padidinti 21 proc., o nuo sausio atlyginimus kelti 10 proc. Vis dėlto, toks pasiūlymas netenkino nei vienos profesinės sąjungos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)