Už švietimą sostinėje atsakingas Vilniaus vicemeras konservatorius Valdas Benkunskas BNS sakė, kad savivaldybė, sulaukusi ministerijos prašymo pateikti renovuotinų mokyklų sąrašą, tai padarė praėjusią savaitę, tačiau tuomet ministerijos atstovai savivaldybei pateikė kitą sąrašą, kuriame iš viso 1,77 mln. eurų konkrečioms mokyloms esą siūlo skirti Seimo nariai.
„Paskambino atstovė iš ministerijos ir paprašė savivaldybės Švietimo departamento specialistės atvykti pasikalbėti dėl investicinių projektų. Net nesiuntė elektroniniu paštu dokumento kopijos - jai nuvažiavus, sakė: nusirašykite šitą lentelę su pavardėmis ir sumomis, kad savivaldybės darbuotoja neva parneštų politinei valdžiai, kad žinotų, ką reikia atsakyti į raštą“, - BNS sakė V.Benkunskas.
„Dar buvo pasakymas, kad jei savivaldybė sugalvotų skirti kažkuriai kitai mokyklai ar kažkuriai iš jų neduoti, tai turime susiderinti - aš, kaip kuruojantis vicemeras, ar kažkas iš administracijos turi skambinti konkrečiam Seimo nariui ir susitarti, vos ne paprašyti malonės, ar galėtumėme tuos pinigus panaudoti kur nors prasmingiau“, - pridūrė jis.
V.Benkunsko nuomone, šiais veiksmais ministerija tarp valdančiųjų bando įtvirtinti „politinę prekybą“ siekiant rinkėjų palankumo prieš Seimo rinkimus. Anot jo, Vilniuje yra apie 15 proc. renovuotų mokyklų, tačiau ministerijos pateiktame sąraše nėra pačios prasčiausios būklės ugdymo įstaigų, kurias savivaldybė siūlytų renovuoti.
„Nežiūrima nei į mokinių skaičių, nei į srautus, nežiūrima, kas planuojama ateityje su tam tikromis mokyklomis, kurios gali būti sujungtos, atlaisvinti pastatai kai kurių, pavyzdžiui, tautinių mažumų mokyklų“, - sakė jis.
Tuo metu švietimo ir mokslo viceministrė „darbietė“ Genoveita Krasauskienė, vadovaujanti komisijai, kuri tvirtina finansavimą įstaigų modernizavimui, tikina, kad ministerija jokių nurodymų savivaldybėms nėra davusi.
„Jeigu teigiama, kad gavo iš mūsų gavo tokius nurodymus, reikėtų kalbėti konkrečiai: kas davė tokius. Pirmą kartą girdžiu, nežinau, drįsčiau garantuoti, kad bent jau iš ministerijos jokių nurodymų niekam, jokiai savivaldybei nėra duota“, - BNS sakė G.Krasauskienė.
ŠMM patvirtintoje Švietimo įstaigų modernizavimo programoje numatoma, jog planuojamas modernizuoti švietimo įstaigas turi atrinkti savivaldybės, vadovaudamosis programoje patvirtintais atrankos kriterijais. Pasak G.Krasauskienės, šios tvarkos laikomasi kasmet.
Anot jos, programai šiemet Seimo patvirtintu sprendimu visos šalies ugdymo įstaigų modernizavimui skirta beveik 13,6 mln. eurų.
„Tikrai nėra konkrečios dalies savivaldybėms - jos teikia pagal poreikį, o komisija renkasi, diskutuoja“, - paaiškino viceministrė.
Lėšos ugdymo įstaigų modernizavimui skiriamos iš valstybės biudžete, Valstybės investicijų programoje numatytų bei savivaldybių ar kitų lėšų.