Seimo rūmuose vyksiančioje ceremonijoje pažymėjimus jiems įteikė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Lina Petronienė.
„Turėjome vienus aktyviausių Seimo rinkimų per pastaruosius 20 metų. Tai rodo, kad žmonėms svarbu dalyvauti valstybės valdyme, jiems svarbu lemti valstybės ateitį ir jie prie to prisideda dalyvaudami rinkimuose“, – atidarydama pažymėjimų įteikimo ceremoniją kalbėjo L. Petronienė.
„Seimo nario pažymėjimas nėra tik plastikinė kortelė, kuri atidaro duris į Seimo rūmus, kuri leidžia balsuoti Seimo posėdžiuose. Kartu tai yra didžiulės atsakomybės bei rinkėjo balsais paremto pasitikėjimo simbolis“, – pabrėžė ji.
Seimo naujokai: jaučiame atsakomybę pradedant darbą parlamente
Seimo naujokė konservatorė Daiva Ulbinaitė tikina darbą parlamente pradėsianti vedama atsakomybės jausmo.
„Seime esu naujokė, tačiau politikoje nesu naujokė. Patirčių turiu ir dirbdama su prezidente Dalia Grybauskaite ir vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite, tad Seimo koridoriai – man ne nauja. Aišku, viena buvo patarti lyderiams, o dabar kai kuriais klausimais lyderystės teks imtis pačiai. Atsakomybės jausmas didesnis nei įprastai“, – žurnalistams Seime teigė D. Ulbinaitė.
Panašiomis emocijomis darbą pradėti ketina ir jauniausias parlamentaras – „Nemuno aušros“ atstovas Tadas Sadauskis.
„Jaučiuosi geriau nei gavęs kokį valstybės apdovanojimą, nes tai yra žmonių pasitikėjimas. Bet jaučiu ir didelę atsakomybę. Kadangi esu jaunas žmogus, norėsiu paskatinti jaunimą domėtis politika ir dalyvauti politiniuose procesuose“, – tikino T. Sadauskis.
Tuo metu į Seimą grįžtantis socialdemokratas Antanas Nedzinskas tikina, kad parlamento koridoriuose jam viskas pažįstama, tačiau jis stebėjosi naujų Seimo narių gausa.
„Labai įdomu grįžti į Seimą, viskas pažįstama ir sava, tačiau labai daug naujų veidų. Manau, kad per ketverius metus dirbsime ir neliūdėsime“, – dėstė A. Nedzinskas.
Spalį vykusių Seimo rinkimų metu partijos iš viso pasidalijo 141 Seimo nario mandatą. Beveik pusė parlamentarų – 70 – buvo renkami pagal partijų kandidatų sąrašus, likęs 71 politikas – vienmandatėse apygardose. Aštuoni Seimo nariai buvo išrinkti pirmojo Seimo rinkimų turo metu.
Naujoje kadencijoje darbą pradės 60 Seimo naujokų.
Daugiausia mandatų šiuose Seimo rinkimuose susižėrė Lietuvos socialdemokratų partija – ji turės 52 vietas parlamente.
Antroje vietoje liko dabartiniai valdantieji konservatoriai su 28 mandatais, trečioje vietoje esanti „Nemuno aušra“ gaus 20 vietų parlamente.
Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ su 14 mandatų, Liberalų sąjūdis su 12 ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) su 8 vietomis parlamente.
Į parlamentą taip pat pateko trys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovai.
Pirmą kartą Seime atsidūrė ir Nacionalinio susivienijimo atstovas Vytautas Sinica. Po vieną mandatą gavo „Laisvės ir teisingumo“ pirmininkas Artūras Zuokas, save išsikėlę Viktoras Fiodorovas ir Vitalijus Šeršniovas.
Į pirmąjį naujos kadencijos Seimo posėdį parlamentarai rinksis kitą savaitę, lapkričio 14 dieną.
Kaip nustatyta Seimo statute, pirmąjį po rinkimų parlamento posėdį pradeda vyriausias pagal amžių išrinktas Seimo narys. Šįkart jam pirmininkaus į naująjį parlamentą išrinkta socialdemokratė Birutė Vėsaitė.
Ji vadovaus posėdžiams tol, kol bus išrinktas Seimo pirmininkas.
Savo ruožtu jauniausias pagal amžių Seimo narys – „Nemuno aušros“ atstovas Tadas Sadauskis – bus skiriamas į pirmąją balsų skaičiavimo grupę.
ELTA primena, kad spalio 13 d. vyko pirmasis Seimo rinkimų turas, kurio metu savo pilietinę valią pareiškė 52,06 proc. rinkėjų. Pakartotinio balsavimo metu, spalio 27 d., prie balsadėžių atėjo 41,31 proc. piliečių.