VRK, sulaukusi paskutinių biuletenių iš užsienio ambasadų ir suskaičiavusi balsus, patvirtino, kad rinkimuose iš viso dalyvavo 691 572 rinkėjai arba 28,97 proc. nuo bendro rinkėjų skaičiaus.
Lyginant su 2019 metais vykusiais rinkimais į EP, kai balsuoti buvo atėję 53,48 proc. rinkėjų, šiemet rinkėjų aktyvumas yra 24,51 proc. mažesnis nei prieš penkerius metus.
VRK duomenimis, per vykusius EP rinkimus Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) surinko 20,92 proc. balsų ir iškovojo 3 EP mandatus. Briuselyje dirbs Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė bei dabartinis Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas.
Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) iškovojo 2 mandatus, sulaukusi 17,64 proc. rinkėjų balsų. Socialdemokratus EP atstovaus partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė bei Vytenis Povilas Andriukaitis.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), surinkusi 8,96 proc. balsų ir gavo vieną mandatą – EP dirbs Seimo narys Aurelijus Veryga.
Vietą EP iškovojo ir Laisvės partija – 7,93 proc., kuriai Briuselyje atstovaus buvęs kandidatas į prezidentus Dainius Žalimas. Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ surinko 5,84 proc. ir į EP siunčia eurokomisarą Virginijų Sinkevičių.
Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) sulaukė 5,67 proc. palaikymo. Ją atstovaus politinės jėgos lyderis Waldemaras Tomaszewskis.
Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) pelnė 5,35 proc. – apkaltos būdu iš Seimo pašalintas Petras Gražulis taps partijos atstovu EP. Tuo metu Liberalų sąjūdis surinko 5,31 proc. ir EP darbą tęs europarlamentaras Petras Auštrevičius.
Europarlamentarams pažymėjimai bus įteikti birželio 21 dieną.