Parlamentaras apie pasitraukimą iš politikos ir mandato atsisakymą pranešė pirmadienį. K. Bartoševičius tikino tokį sprendimą priėmęs dėl asmeninių priežasčių.
Visgi, netrukus Generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į parlamento pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl K. Bartoševičiaus neliečiamybės panaikinimo. Prokurorė Seimo vadovę informavo apie 2022 m. lapkričio 15 d. pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Baudžiamojo kodekso (BK) 150 str. 4 d., 153 str. 1 d. ir 150 str. 3 d.
BK skelbia, jog 150 str. 4 d. apibrėžia įtarimus asmeniui, kuris, įtariamas prievartavimu prieš mažametį asmenį. Toks nusikaltimas baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki trylikos metų.
BK 153 str. 1 d. nurodoma, kad tai įtarimai, susiję su nepilnamečio, jaunesnio negu šešiolikos metų asmens tvirkinimu. Už tokį nusikaltimą baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.
BK 150 str. 3 d. nurodoma, jog tai seksualinio prievartavimo nusikaltimas prieš nepilnametį asmenį, už tai BK numatyta bausmė nuo dvejų iki dešimties metų.
Valdančiųjų frakcijoje dirbęs K. Bartoševičius Eltai pirmadienį sakė, kad jo sprendimas pasitraukti iš Seimo yra susijęs su paties sveikatos būkle, o ne su teisėsaugos paskelbta informacija apie jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminį tyrimą dėl galimo nepilnamečių seksualinio prievartavimo.
„Ne, šitas sprendimas nėra susijęs. Šitas sprendimas susijęs su mano asmeniniais iššūkiais, kurie daugiausiai susiję su mano sveikata“, – sakė Seimo narys.
Vadovaujantis Konstitucijos 62 straipsnio nuostatomis, Seimo nario asmuo yra neliečiamas, o be Seimo sutikimo parlamentaras negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Seimo statuto 22 ir 23 straipsniai nustato, kad dėl Seimo nario neliečiamybės atėmimo į Seimą turi kreiptis Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras.
K. Bartoševičių Seime pakeis buvęs KAM viceministras V. Semeška
K. Bartoševičius į Seimą išrinktas pagal TS-LKD sąrašą. Parlamente politikas dalyvavo Kultūros ir Ateities komitetų veikloje, priklausė Priklausomybių prevencijos komisijai. Panaikinus konservatoriaus mandatą, į jo vietą Seime pretenduos buvęs krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška. Eltai jis patvirtino, kad svarstytų galimybę pradėti darbą parlamente.
„Taip, jei VRK panaikins mandatą TS-LKD sąrašo nariui, būtų garbė ir didelė atsakomybė duoti priesaiką ir dirbti Seime“, – patvirtino V. Semeška.
Visgi, Seimo nario pareigas politikas pradėtų eiti tik po priesaikos davimo.
„Panaikinus Kristijono Bartoševičiaus mandatą, įgaliojimai bus perduoti Viliui Semeškai, tačiau pareigas jis pradės eiti nuo Seimo nario priesaikos dienos, tai gali būti ir neeilinio Seimo posėdžio metu, jei toks vyktų iki Seimo pavasario sesijos“, – Eltai nurodė VRK atstovė Indrė Ramanavičienė.