Anot jo, tai priklausys nuo to, kiek bus norinčiųjų išskisti.
„Kadangi sudėtingesnis turbūt yra visada tas pirmas bandymas, kadangi jis praėjo pakankamai sklandžiai, ir su Irako atitinkamomis institucijomis mums pavyko pakankamai sklandžiai bendradarbiauti, organizuoti antrą ar trečią skrydį jau būtų kur kas paprasčiau. O ar bus toks poreikis– pagyvensime, pamatysime. Aš manau, kad taip. O jei spėsime išskraidinti komerciniais skrydžiais, galbūt ir neprireiks to tiesioginio skrydžio“, – LRT radijui pirmadienį sakė R. Petrauskas.
Anot jo, sekmadienį keliems migrantams nusprendus parūkyti Vilniaus oro uosto laukimo salės tualete, buvo iškviesti ugniagesiai, tačiau rimtesnių incidentų pavyko išvengti.
„Tai neženklus pažeidimas iš jų pusės. Matyt, žmonės buvo visi apsisprendę, jie buvo papildomai motyvuoti 1000 eurų sėdant į lėktuvą. Tai tikrai jokių incidentų nebuvo – skrydžio metu buvo numatytas ir maitinimas vieną kartą tiek palydos pareigūnams, tiek migrantams. Pinigai jiems buvo sumokami dar prieš sodinant į lėktuvą“, – sakė R. Petrauskas.
R. Petrausko teigimu, be minėtų 98 asmenų, išskirdusių vakar, praėjusią savaitę komerciniais skrydžiais buvo išskraidinti dar 25 migrantai, iš jų – 20 irakiečių. Anot jo, iš apsisprendusiųjų grįžti atsisako „tik vienetai“.
VSAT vado pavaduotojo teigimu, iš viso grįžti norėjo apie 150 migrantų, tačiau apie trečdalis neturi jokių dokumentų, todėl turės sulaukti Irako ambasados darbuotojų misijos, kad šie dokumentai būtų išduoti ir jie galėtų grįžti.
Pasak jo, migrantų nurodoma grįžimo priežastis – ilgas sulaikymo terminas, taip pat vėsus ir drėgnas Lietuvos oras, namų ilgesys, taip pat padeda ir piniginė motyvacija.
Sekmadienį vykęs skrydis iš Vilniaus į Bagdadą ir į Erbilį buvo pirmasis toks užsakomasis skrydis, skirtas išgabenti neteisėtai į Lietuvą patekusius migrantus.
Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, iš Lietuvos į kilmės šalis jau sugrįžo 537 migrantai, 482 iš jų – savanoriškai. Šiuo metu penkiuose Užsieniečių registracijos centruose gyvena 3 tūkst. 166 užsieniečiai.
Lietuvą šiemet pateko daugiau kaip 4,2 tūkst. migrantų. Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.