VSD DELFI įvardijo, kokie pareigūnai yra atsidūrę Rusijos žvalgybos akiratyje. VSD atstovas Vytautas Makauskas DELFI teigė, kad išskirtini keturi sektoriai, kuriuose fiksuojama aktyviausia Rusijos tarnybų veikla.

„Tie strateginiai sektoriai – diplomatinis korpusas, nacionalinio saugumo politikos formuotojai, teisėsaugos institucijos ir Vidaus reikalų ministerijos sistema“, - teigė V. Makauskas.

Pasak jo, Rusijos tarnybos Lietuvos pareigūnus verbuoti mėgina tiek šalies viduje, tiek užsienyje.

„Pastaruoju metu VSD fiksuoja suintensyvėjusią žvalgybinę veiklą, kurią agresyviausiai vykdo Rusijos žvalgybos ir saugumo tarnybos. Tai daroma tiek Lietuvos teritorijoje, tiek pasienyje, tiek užsienyje“, - tęsė V. Makauskas.

VSD atstovas neslepia, kad esama pareigūnų, kurie identifikuoti kaip galimi Rusijos žvalgybos taikiniai. „VSD pareigūnai nuolatos dirba prevencinį darbą su tais valstybės institucijų strateginių sektorių darbuotojais, kurie yra labiausiai tikėtini užsienio žvalgybos tarnybų taikiniai“, - sakė V. Makauskas.

Anksčiau VSD skelbė, kad priešiškų žvalgybų taikiniu gali tapti „ kiekvienas Lietuvos pilietis, kuris dirba užsienio žvalgybos tarnybas dominančioje institucijoje ar organizacijoje, turi darbinių ryšių su tokiomis institucijomis ar pažįsta jose dirbančių asmenų“.

„Jūs ar jūsų kolegos galite tapti tokiais „taikiniais“, jei dirbate su įslaptinta ar kita svarbia politine, ekonomine ar karine informacija. Užsienio žvalgybos tarnybas domina ne tik dirbantieji su įslaptinta informacija, bet ir tam tikros žvalgybą dominančios srities (ekonomikos, politikos, karinių reikalų) specialistai ar perspektyvūs asmenys. Todėl net jeigu šiuo metu neinate jokių svarbių pareigų, nedirbate su įslaptinta informacija, esate studentas, jaunas politikas, žurnalistas ar mokslininkas, taip pat galite dominti užsienio žvalgybas“, - teigiama neseniai skelbtame VSD leidinyje.

Jame išskirtos ne tik Rusijos, bet ir kaimyninės Baltarusijos tarnybos.

„Rusijos ir Baltarusijos žvalgybos tarnybos taiko ir agresyvius verbavimo metodus. Šantažas ir kiti psichologinio spaudimo būdai dažniausiai naudojami verbuojant „taikinius“ užsienio valstybių teritorijose. Asmenys gali būti verčiami bendradarbiauti šantažu – dėl padarytų teisės pažeidimų ar amoralių veiksmų (kontrabandos gabenimo, incidentų su vietos policija, avarijų, sukeltų esant neblaiviam, naudojimosi prostitučių paslaugomis ir pan.). Žvalgybos ir saugumo tarnybos, veikdamos savo teritorijoje, gali sąmoningai išprovokuoti tokius Lietuvos piliečių veiksmus ar juos inscenizuoti. „Taikiniais“ gali tapti Rusijoje ir Baltarusijoje dirbantys arba į šias valstybes darbo ar privačiais tikslais vykstantys Lietuvos valstybinių institucijų darbuotojai, politikai, verslininkai, mokslininkai, studentai“, - įspėja VSD.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (158)