„Tai reiškia, kad buvusi tarybos narė Gintarė Skaistė, šiuo metu einanti finansų ministrės pareigas, savivaldybėje dirbo iki 2016 m. (...) Analogiškai dėl Simono Kairio – pareigas ėjo iki 2019 m.“ – aiškino jis.
Dėl tos pačios priežasties VTEK atmetė ir M. Maldeikio kreipimąsi.
„Komisija priėmė sprendimą, kad nepradės tyrimo. Pagrindiniai argumentai yra tokie – šeimos deklaracija nėra Vyriausiosios rinkimų etikos komisijos kompetencija, bet tai yra susiję. Antras argumentas toks – sandoriai buvo daryti 2019 m. – tai irgi yra praėjęs trijų metų senaties terminas“, – teigė G. Sakalauskas.
Praėjusią savaitę dėl prezidento Gitano Nausėdos rinkiminės kampanijos finansų ir po rinkimų likusių skolų reklamos tiekėjams bei viešųjų ryšių įmonėms į VTEK kreipėsi parlamentaras M. Maldeikis. Politikas prašė komisiją ištirti, ar šalies vadovas, 2018 m. nepateikęs savo šeimos turto deklaracijos, nepažeidė viešojo intereso ir politikams keliamų etikos standartų.
Reaguodamas į tai, prezidentas G. Nausėda teigė nesuprantąs, kokiu tikslu M. Maldeikis kreipėsi į VTEK. Šalies vadovas tikino paviešinęs visas reikiamas turto deklaracijas. Todėl, Daukanto aikštės lyderio supratimu, konservatoriaus iniciatyva yra reakcija į jo patarėjo prašymą VTEK ištirti į vadinamąjį „čekiukų“ skandalą įsivėlusius ministrus.
Tą pačią dieną kaip ir M. Maldeikis, raštą VTEK išsiuntė ir Daukanto aikštės lyderio patarėjas F. Jansonas. Jis paprašė komisijos ištirti, ar į vadinamąjį „čekiukų“ skandalą įsipainioję finansų ministrė Gintarė Skaistė ir kultūros ministras Simonas Kairys nepiktnaudžiavo tarybos nario išmokomis, dirbant Kauno miesto savivaldybės taryboje.