Prieš Vyriausybės posėdį taip pat planuojamas ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio ir politinių partijų lyderių susitikimas, kur bus aptartos galimybės pasirašyti partijų susitarimą dėl švietimo reformų ir finansavimo.
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ir profsąjungos praėjusią savaitę iš esmės sutarė dėl maždaug dešimties punktų, kaip taisyti rugsėjį įvestą etatinį mokytojų apmokėjimo modelį ir numatyti daugiau finansavimo švietimo pagalbos specialistams.
Dauguma šių punktų buvo pasiūlyti nestreikuojančių profsąjungų, o dėl Andriaus Navicko profesinės sąjungos reikalavimų sutarta nebuvo.
Nepavyko susitarti dėl mokytojų algų koeficientų didinimo penktadaliu, nekontaktinių valandų skaičiaus didinimo priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogams, taip pat pareiginės algos pastoviosios dalies funkcinių intervalų naikinimo, klasių mažinimo, mokytojo etato struktūros keitimo.
Vyriausybės duomenimis, visiems A. Navicko profsąjungos reikalavimams įgyvendinti reikėtų beveik 300 mln. eurų, o vien mokytojų atlyginimų koeficientų didinimas kainuotų maždaug 130 mln. eurų.
Premjeras pasiūlė politinėms partijoms pasirašyti susitarimą dėl švietimo reformų ir finansavimo 2020–2025 metams, tačiau A. Navicko profsąjunga papildomo finansavimo mokytojų algoms ir kitiems dalykams tikisi jau kitąmet.
Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, pirmadienį streikuos 1,4 tūkst. pedagogų iš 53 mokyklų.