Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministro Rimanto Jono Dagio, tokio dydžio renginys ruošiamas „pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje nuo pat Sąjūdžio laikų“.

Renginyje dalyvaus premjeras Andrius Kubilius, Socialinės apsaugos ir darbo, Ūkio, Švietimo ir mokslo, Finansų bei Sveikatos apsaugos ministerijų vadovai bei kiti koalicijos lyderiai.

Į „Dialogą su Lietuva“ taip pat kviečiami nevyriausybinių organizacijų, profesinių sąjungų, kūrėjų, verslininkų, inteligentijos, pensininkų, medikų atstovai.

Planuojama, kad susitikime su Vyriausybės nariais dalyvaus apie 350 įvairių organizacijų atstovų – „tiek žmonių, kiek gali sutalpinti Vyriausybės rūmų salė“.

„Visi, kas šiandien turi klausimų ir pasiūlymų Vyriausybei, kviečiami juos atsiųsti elektroniniu paštu“, – teigiama išplatintame pranešime, kuriame nurodomas adresas olia@nisc.lt.

„Be abejo, tegu rašo kiekvienas, o čia jau mūsų darbas tuos klausimus susisteminti ir paskui ministrams atiduoti“, – lrt.lt sakė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausiasis specialistas Gediminas Stanišauskas.

„Galbūt kai kas mėgins įžvelgti desperatišką Vyriausybės mėginimą gelbėtis, kai kas – menkins renginio reikšmę ir atvirai tyčiosis, – kalbėjo R. J. Dagys. – Tačiau ir Vyriausybės programoje, nepriklausomai nuo susitikimų su visuomene skaičiaus, numatyta pasirašyti nacionalinius susitarimus įvairiais klausimais“.

Lrt.lt primena, kad po penktadienio riaušių A. Kubilius yra pripažinęs, jog su visuomene esą reikėjo „ieškoti intensyvesnio dialogo“.