Dar su daugiau nei 80 juridinių asmenų vyksta derybos dėl tapimo Šeimos kortelės partneriais, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

„Įmonės ar organizacijos prisijungimas prie Šeimos kortelės programos pirmiausia yra jos žingsnis socialinės atsakomybės link. Tikiu, kad tokia forma įmonių išreiškiamas dėmesys savo bendruomenės gausioms ir neįgalius vaikus auginančioms šeimoms taps garbės reikalu ir bus reikšmingas pozicionuojant savo prekės ženklą“, – sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis.

Pasak E. Bingelio, įmonėms prisidėti prie Šeimos kortelės partnerių turėtų būti patrauklu ir dėl galimybių savo draugišku požiūriu į šeimas pritraukti gausų nuolatinių klientų ratą.

Šiuo metu Šeimos kortelę jau užsisakė 11 tūkst. šeimų. Iš viso Lietuvoje yra apie 60 tūkst. gausių arba neįgalius vaikus prižiūrinčių šeimų, kurios galės naudotis Šeimos kortelės nuolaidomis ir tapti įmonių klientais.

Kortelės partneriais, teikiančiais nuolaidas, gali tapti kiekvienas paslaugas rinkoje teikiantis privatus ar viešasis juridinis asmuo. Tai reiškia, kad dalyvauti Šeimos kortelės programoje labai kviečiami ir noriai įsitraukia ne tik nacionaliniai rinkos dalyviai, tačiau ir atskiruose regionuose ar konkrečiuose miestuose veikiantys privatūs ar viešieji juridiniai asmenys.

Remiantis įstatymu, Šeimos kortelėmis galės naudotis gausios ir neįgalius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčios šeimos.

Gausi šeima – tai tokia šeima, kurioje auga 3 ir daugiau vaikų, įvaikių ar globotinių iki 18 metų amžiaus. Į gausios šeimos gretas patenka ir pilnamečiai vaikai iki 24 metų, jei jie nedirba, neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje pagal formaliojo ugdymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą.

Gausios šeimos nariu pilnametis vaikas išlieka pabaigęs bendrojo ugdymo mokyklą iki tų metų rugsėjo, kai tradiciškai prasideda studijos universitetuose ar profesinėse mokyklose.

Gausioje šeimoje gali būti du tėvai ar vienas iš tėvų. Jei pora išsiskiria, gausios šeimos statusas lieka tam iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu lieka gyventi 3 ir daugiau vaikų.

Jeigu išsiskyręs asmuo su vaikais sukuria naują šeimą su asmeniu, kuris taip pat turi vaikų, vaikų skaičius šeimoje yra vertinamas bendrai.
Neįgalųjį slauganti ar prižiūrinti šeima – tokia šeima, kurioje tėvai globoja teismo neveiksniu pripažintą vaiką, prižiūri ar slaugo neįgalų nepilnametį, nepaisant negalios lygio ar pobūdžio, prižiūri ar slaugo 55 proc. ir mažesnį darbingumą turintį suaugusį vaiką. Vaikas gali būti pilnametis, bet jis turi gyventi su tėvais ar globėjais.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)