Kaip skelbiama publikacijoje šias bausmes teismui pasiūlė valstybinį kaltinimą byloje palaikantis prokuroras Valentinas Alekna. Be minėtų bausmių, jis taip pat siūlė iš kaltinamojo 7 metams atimti teisę eiti vadovaujančias pareigas.

Kaltinamojo V. Šiliausko advokatas Ruslanas Boiko teigė, kad nors byloje nesiekiama užginčyti kyšio davimo fakto, jį reikėtų traktuoti kaip vieną tęstinę veiką, o ne kaip atskirus epizodus. Jis prašė teismo skirti jo ginamajam 31 tūkst. eurų baudą.

Sprendimą byloje teismas ketina skelbti lapkričio 6 d.

Teisme gautoje byloje buvęs Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius V. Šiliauskas kaltinamas tuo, kad būdamas valstybės tarnautoju, 2021–2022 m. laikotarpyje savo naudai pats tiesiogiai reikalavo ir priėmė iš vienos uždarosios akcinės bendrovės vadovo kyšius, kurių bendra suma – 260 tūkst. eurų (8 nusikalstamos veikos epizodai).

Bylos duomenimis, kyšiai esą imti už palankumą ateityje ir teisėtą V. Šiliausko veikimą vykdant įgaliojimus, t. y. organizuoti savivaldybės administracijos darbą, administruoti savivaldybės asignavimus, kitus piniginius išteklius ir turtą, priimant sprendimus, susijusius su Kauno miesto savivaldybės ir minimos bendrovės sutarčių vykdymu ir jų administravimu.

2022 m. kovą Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl tuometinio Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus V. Šiliausko galimai paimto kyšio iš vieno uždarosios bendrovės vadovo. Vėliau pranešta, kad antrasis įtariamasis – statybų bendrovės „Autokausta“ direktorius Juozas Kriaučiūnas.

STT tąkart skelbė, kad atlikus kratas įtariamųjų gyvenamosiose ir darbo vietose, rastos grynųjų pinigų sumos: pas V. Šiliauską rastas apie ketvirtis milijono eurų, o pas J. Kriaučiūną – apie 400 tūkst. eurų. Teisėsauga teigė, kad V. Šiliauskui esą galėjo būti duotas rekordinis Lietuvoje 140 tūkst. eurų eurų dydžio kyšis.

J. Kriaučiūnas buvo įtartas papirkimu, bet galiausiai atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės. Teisėsauga nurodė, kad toks sprendimas priimtas, remiantis Baudžiamojo kodekso nuostata, kuria numatoma, kad asmuo, pranešę apie kyšio davimą, gali būti atleistas nuo atsakomybės, jei tai padarė iki įtarimų pareiškimo, taip pat tais atvejais, jei kyšį pažadėjo duoti ar davė su teisėsaugos institucijų žinia.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją