Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM), susitikime su pramonės asociacijų atstovais ministras aptarė dronų programą bei kontrmobilumo priemonių programos įgyvendinimą.

Pasak ministerijos, Ukraina galėtų prisidėti prie dalies su dronų ir antidronų gamyba susijusių technologijų bei dalytis patirtimi apie jų veikimą mūšio lauke.

L. Kasčiūnas taip pat pristatė KAM siekius gerinti įstatyminę bazę. Kaip rašoma išplatintame pranešime, ministerija siekia, kad gynybos ir saugumo pramonė turėtų kuo mažiau kliūčių gaminti karinę įrangą bei amuniciją taikos ir krizių sąlygomis.

Ministras susitikimo dalyviams taip pat pristatė praėjusią savaitę Seimo priimtus viešųjų pirkimų pakeitimus. Šiuose gynybos pramonės įmonėms aktualiuose pakeitimuose numatyta, kad dronų gamintojai galės įsigyti bei testavimui naudoti ar kitoms šalims perduoti dronus, kuriuose naudojami komponentai iš trečiųjų šalių tiekėjų.

Pramonės atstovai savo ruožtu užsiminė apie poreikį steigti kompetencijų centrą, kuris sujungtų pramonės įmones bei ilgalaikę strategiją, taip pat pabrėžė komunikacijos bei atsparumo didinimo svarbą siekiant neatbaidyti potencialių investuotojų.

Lietuvos pramonės asociacijų atstovams, KAM teigimu, taip pat buvo pristatyta, kokia kryptimi yra vystomi Lietuvos kariuomenės pajėgumai, kokios technologijos yra reikalingos, kokie yra trumpalaikiai ir ilgalaikiai pajėgumų vystymo planai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją