„Vokietijos divizijos vadas šiandieną informavo, kad iki šio momento vyksta labai sklandžiai. Nes prieš tai buvo labai didelis įdirbis (...). Viskas nuosekliai buvo parengta, kaip ir dera karinei operacijai“, – pirmadienį žurnalistams sakė V. Rupšys.
„Bet reikia atkreipti dėmesį, kad visi vienetai dar čia nesuvažiavo, dar turi atvykti Vokietijos brigadų elementai čia, turi atvykti vienas vienetas iš Olandijos brigados“, – sakė kariuomenės vadas, pažymėdamas, kad galutiniai rezultatai matysis tik birželio pradžioje.
Būtent perdislokavimo elementas, pasak V. Rupšio, ir yra labai svarbi šių pratybų sudedamoji dalis.
„Pagrindinis akcentas ir fokusas į šių pratybų siekinius – tai yra vienetų į Lietuvą perdislokavimas, apjungimas su mūsų gynybos planais, pasitreniravimas ir perdislokavimas atgal į Vokietiją“, – sakė V. Rupšys.
„Dalis valdymo elementų buvo pergabenta arba perdislokuota aviaciniu būdu, o tie koviniai vienetai dviem keliais – jūrų ir sausumos“, – taip pat pažymėjo kariuomenės vadas.
Kaip skelbta anksčiau, Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų pratybos sostinėje ir Kaune vyks gegužės 6–8 dienomis. Pratybų metu bus tikrinamas institucijų, įstaigų ir organizacijų pasirengimas vykdyti mobilizaciją ir sąjungininkų priėmimo užduotis, turto rekvizavimas ir komendanto valandos paskelbimas.
Anot kariuomenės vado Valdemaro Rupšio, Lietuvoje treniruosis daugiau nei 20 tūkst. šalies ir sąjungininkų karių.
Dalyvauti pratybose bus pašaukti 2500 aktyviojo rezervo karių, dar keli tūkstančiai bus pakviesti trumpai informacijos sutikrinimo procedūrai. Pratybų metu bus testuojama ir komendantūrų sistema.
ELTA primena, kad didžiausias karines pratybas nuo Šaltojo karo laikų NATO pradėjo šių metų sausį. Kaip skelbta anksčiau, pratybos skirtos imituoti NATO atsaką į tokio varžovo, kaip Rusija, puolimą. Jose dalyvaus 50 laivų, 80 orlaivių ir daugiau kaip 1 100 kovos mašinų. Kariniai manevrai vykdomi NATO pertvarkius savo gynybą po Rusijos invazijos į Ukrainą 2022 m.