Vyriausybės atstovai kalba, jog tokie G. Nausėdos pareiškimai yra tiesiog rinkiminiai. Pasak M. Baltrukevičiaus, ši žinutė yra labiau skirta pačiai Vyriausybei.
„Aš manau, kad prezidentui dabar nėra didelio poreikio į save atkreipti papildomą dėmesį, kai jis yra akivaizdus antrojo prezidento rinkimų turo favoritas. Sunku įsivaizduoti, koks politinis kataklizmas galėtų padėtį pakeisti.
Manau, kad čia yra labiau žinutė Vyriausybei, kad artėja tas procesas. Ir kai jis taps prezidentu, Vyriausybė turės grąžinti įgaliojimus. Jis labiau kalba apie tai, ką ketina daryti. <...> Bet netikiu, kad prezidentas sieks pusės Vyriausybės, ar kaip kad sakė Saulius Skvernelis, siūlytų keisti 12 ministrų.
Aišku, kad mažesnio masto būtų tie pokyčiai. Ir dar mes prezidentą vertiname per tą rinkiminę prizmę. Jam jau ne tiek tie populiarumo taškai antroje kadencijoje bus svarbūs. Nes vis tiek realiai nėra dėl ko kovoti“, – Žinių radijo eteryje kalbėjo politologas M. Baltrukevičius.
Pašnekovas svarstė, jog prezidentas galiausiai pasirinks realistišką šios procedūros kelią ir krizės nesukels.
„Jam reikia parodyti, kad kažkas vyksta, kad jis yra griežtas. Manau, kad bus sveriamos įvairios aplinkybės. Pavyzdžiui, prezidentas yra kažkada sakęs, kad netvirtintų vėl ministrų, kurie buvo įsipainioję į „čekiukų“ skandalą“, – kalbėjo Vilniaus politikos analizės instituto asocijuotasis analitikas M. Baltrukevičius.
Absoliučiai ramūs, anot Žinių radijo pašnekovo, gali būti krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, taip pat ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.
„Visi kiti bent jau truputėlį to pažeidžiamumo turi. <...> Visiškai saugia finansų ministrės Gintarės Skaistės laikyti negalima, kaip ir vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Vien po jos pasisakymų apie G. Nausėdos komunikaciją Leonido Volkovo atveju didelį taikinį sau nusipiešė.
Tuo labiau, kad kadencijos metu buvo problemų su jos darbu, kai buvo pati pradžia nelegalios migracijos krizės. <...> Bet prezidentas yra įžeidus ir atsimena dalykus, tą mes jau pamatėme per šią kadenciją“, – tikino Žinių radijo laidos „Aktualusis interviu“ pašnekovas M. Baltrukevičius.
Saugiu neturėtų jaustis ir energetikos ministras Dainius Kreivys, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, jie irgi sulaukdavo prezidento kritikos.
„Prezidentas svarsto apie labai įvairius variantus. O kalbant apie Tėvynės sąjungos retoriką, kad čia yra taip, kaip neturėtų būti, tai Dalia Grybauskaitė irgi panašiai elgdavosi abu kartus. Būdavo irgi inicijuojami susitikimai su ministrais, būdavo pokyčių 2009 metais, 2014 metais“, – Žinių radijo eteryje priminė M. Baltrukevičius.
Paklaustas, kokia prasmė keisti ministrus likos vos keliems mėnesiams iki šios Vyriausybės darbo pabaigos, Vilniaus politikos analizės instituto asocijuotasis analitikas teigė, jog būtent tai ir akcentuoja Tėvynės sąjungos atstovai.
„Aišku, kad šita situacija yra tokia, kad kažkas turi ateiti labai trumpam laikui. Tai visada yra variantas, jeigu tikrai reikia kažką keisti, gal viceministrui yra paprasčiau trumpam įšokti į tą situaciją. Žinoma, kad tas prasmės klausimas egzistuoja.
Bet jeigu yra bloga situacija, tai klausimas, ar verta tiesiog laukti tuos kelis mėnesius, jeigu gali kažkas į gerą pusę pasikeisti“, – Žinių radijo laidoje „Aktualusis interviu“ klausimus kėlė M. Baltrukevičius.