„Kandidatas susitikimo metu pristatė savo viziją, kokiais darbais užsiimtų tapęs teisingumo ministru, savo problemų matymą, kurios šiuo metu yra Teisingumo ministerijos veiklos srityje ir atsakė į prezidento klausimus“, – po pirmadienį vykusio šalies vadovo bei Teisingumo ministerijai vadovauti siūlomo Virginijaus Kulikausko susitikimo žurnalistams teigė A. Kabišaitis.

„Prezidento lūkesčiai (teisingumo ministrui – ELTA) yra tokiose srityse, kaip 2027 metais būsiantis pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai, taip pat agresoriaus atsakomybės už nusikaltimus Ukrainoje užtikrinimas. Taip pat Teisingumo ministerijos srities klausimai, kaip teismų sistemos darbuotojų tinkamų darbo sąlygų ir darbo užmokesčių užtikrinimas, šių darbo sąlygų užtikrinimas kalėjimų tarnybos pareigūnams. Be to, kalba buvo apie konstitucinių teisių užtikrinimo plėtrą ir kitus ministerijos veiklos aspektus“, – vardijo patarėjas.

Kulikauskas: svarbiausia darbotvarkės tema – žmogaus teisių apsauga

Kandidatas į teisingumo ministrus V. Kulikauskas svarbiausiu savo darbo prioritetu įvardija žmogaus teisių apsaugą. Anot kandidato, jei būtų paskirtas ministru, savo darbus sietų ne tik su žmogaus teisių užtikrinimu, bet ir su biurokratijos mažinimu tam tikrose srityse.

„Turbūt pagrindinė darbotvarkės tema būtų žmogaus teisių apsauga ir užtikrinimas, kad visa teisinės sistema veiktų sklandžiai, atvirai, profesionaliai, kad būtų pasiekiama vienodai teisinga kiekvienam Lietuvos piliečiui“, – pirmadienį, po susitikimo su prezidentu G. Nausėda, Prezidentūroje žurnalistams sakė V. Kulikauskas.

Jis, kalbėdamas apie žmogaus teisių apsaugą, paminėjo ir galimus darbus, kuriais būtų siekiama sumažinti biurokratinius procesus šalyje.

„Pastaruoju metu Lietuvoje girdime apie tam tikrą biurokratijos elementą, tai noras būtų įsivertinti tam tikrus procesus, kalbant apie visas sritis, kurios yra aktualios ir kuruojamos Teisingumo ministerijos. Kalbame apie tą patį notariatą, antstolių veiklą. Ten girdėti iš žmonių atsiliepimų, kad kai kurios veiklos turi tam tikrų biurokratijos požymių, bet nenorėčiau iš karto būti su kažkokia nuostata, tikrai reikėtų tam tikro įvertinimo“, – komentavo V. Kulikauskas.

Be to, kandidatas į teisingumo ministrus pabrėžė matantis poreikį didinti kalėjimų sistemos finansavimą, siekiant kelti įkalinimo įstaigose dirbančių pareigūnų atlyginimus.

„Tikrai neturi būti tokių situacijų, kad pareigūnai vaikšto Gedimino prospektu, protestuodami prieš tam tikras situacijas. Matomai, tikrai skauda. Neseniai dirbęs šioje tarnyboje, jai vadovavęs, galiu tik pritarti, kad ne tik jai, bet ir kiekvienai statutinei organizacijai papildomas finansavimas tikrai yra būtinas“, – teigė buvęs Lietuvos kalėjimų tarnybos vadovas.

V. Kulikausko įsitikinimu, didinant finansavimą kalėjimų sistemai, kartu joje yra būtina mažinti pareigūnų trūkumą.

„Pareigūnų trūkumas, kuris ne vien tik kalėjimų tarnybai, bet ir probacijos tarnybai (jaučiamas – ELTA), toms institucijoms, kurios pavaldžios Teisingumo ministerijai, bet ir turbūt ir visoms statutinėms organizacijoms“, – sakė kandidatas į teisingumo ministrus.

V. Kulikauskas yra buvęs Lietuvos kalėjimų tarnybos vadovu. Jo kandidatūrą sekmadienį, po to, kai į teisingumo ministrus kandidatuoti atsisakė advokatas Gintautas Bartkus, prezidentui pateikė Remigijaus Žemaitaičio vadovaujama „Nemuno aušra“.

Eltos šaltinių žiniomis, V. Kulikausko, kaip galimo pretendento į teisingumo ministrus, pavardę „aušriečiai“ svarstė ir anksčiau.

Primenama, kad Seimas pritarė naujosios centro kairės koalicijos lyderio, socialdemokrato G. Palucko kandidatūrai į premjerus.

Prezidentas G. Palucką paskyrė premjeru ir, kaip numato įstatymas, pavedė ne vėliau kaip per 15 dienų nuo paskyrimo pristatyti parlamentui sudarytą ir prezidento patvirtiną Ministrų kabinetą bei teikti svarstyti Vyriausybės programą.

Naujasis Ministrų kabinetas įgis įgaliojimus tik tada, kai parlamentas pritars Vyriausybės programai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)