Tikisi susitikti su Karbauskiu

LSDP vadovė V. Blinkevičiūtė BNS spaudos konferencijoje sakė, kad greitu metu tikisi susitikti su Ramūnu Karbauskiu.

„Jau susitarėme su „Vardan Lietuvos“ partija, jog dirbsime kartu, kaip būsimi koalicijos partneriai. Lygiai taip pat su R. Karbauskiu esame apsitarę dar iki rinkimų rezultatų, kad galime kartu formuoti valdančiąją daugumą. Mūsų požiūris į tai nesikeičia – esu linkusi, kad valdančioji dauguma būtų sudaryta iš trijų partijų – socialdemokratų, „Vardan Lietuvos“ ir „valstiečių“, – pirmadienį rinkimams aptarti skirtoje spaudos konferencijoje sakė V. Blinkevičiūtė.

„Vakar jau apsikeitėme žinutėmis vėlai vakare“, – nurodė ji ir pridūrė, kad artimiausiu metu su R. Karbauskiu viliasi ir susitikti.

Sekmadienio vakarą LSDP štabe apsilankė taip pat šiuo metu opozicijoje veikiančios Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis. LSDP lyderė ir S. Skvernelis sukirto rankomis kartu lipdyti valdančiąją koaliciją.

Abejonių dėl premjerės pareigų neturi

Paklausta, ar neturi abejonių dėl pažado imtis vadovauti Vyriausybei, V. Blinkevičiūtė dėl naujų pareigų tikino esanti tikra.

„Ne, nėra. Jokių abejonių nėra. Dabar tik reikia didesnio palaikymo“, – tikino ji.

Visgi, kaip pažymėjo socialdemokratų lyderė, Europos Parlamento (EP) mandatą palikti šiuo atveju būtų gaila.

„Gaila. Bet palaukime galutinių rezultatų. Viskas gerai“, – konferencijos metu juokėsi V. Blinkevičiūtė.

„Formuosiu Vyriausybę taip, kaip Lietuvos žmonės pasitikėjo mumis“, – dar kartą patikino V. Blinkevičiūtė.

Ji teigė, jog sprendimai dėl EP mandato bus priimti po antrojo Seimo rinkimų turo.

Paluckas atsakė dėl „Nemuno aušros“

LSDP vicepirmininkas G. Paluckas pirmadienio rytą pirmiausia dėkojo už jų partiją balsavusiems rinkėjams. Jis teigė, jog nors rytas ir apniukęs, visai kitoks jis socialdemokratams ir jų rinkėjams.

„Tai įkvepia kovoti antrajame ture. Galų gale, ką mes sakėme per visą šią rinkiminę kampaniją, kad žmonės nori pokyčių ir pakeisti šią konservatorių Vyriausybę, panašu, į socialdemokratų formuojamą Vyriausybę. To mes labai tikimės. Ir antrajame ture pasistengsime tai įrodyti“, – sakė G. Paluckas.

Paklaustas, ar LSDP mato bendrą koaliciją su trečioje vietoje likusia partija „Nemuno aušra“, G. Paluckas vylėsi, kad „tokių sudėtingų sprendimų socialdemokratams ir Lietuvai nereikės daryti“.

„Kol kas mes matome bazinę koaliciją su demokratais ir valstiečiais. O jeigu jau toks rezervas būtų reikalingas, sąlyčio taškų atsirastų, su Liberalų sąjūdžiu mes taip pat turėtume tokią bendradarbiavimo galimybę“, – pirmadienio rytą sakė LSDP atstovas G. Paluckas.

LSDP atstovas pirmadienio rytą sakė, kad tikslas yra formuoti tokią valdančiąją daugumą, kuri turėtų bent 80 mandatų.

Seimo rinkimai 2024. Spaudos konferencija po pirmojo turo.

„Bus stengiamasi suformuoti tokią koaliciją, kuri yra tvari ir aritmetiškai efektyvi“, – akcentavo jis.

V. Blinkevičiūtė irgi sakė, kad nėra scenarijaus, kuris lemtų „Nemuno aušros“ dalyvavimą naujoje valdančiojoje koalicijoje.

„Mes įvertinome, kad galime būti koalicijoje, sutarėme su „Vardan Lietuvos“ partija, lygiai taip pat kaip ir su valstiečiais. Įvertinome, kad mūsų partijų nemažai kandidatų yra išėję į antrąjį turą. Tikiuosi, kad tie antrieji turai bus sėkmingi, nes sutarėme vieni kitus palaikyti juose.

Tikrai nematome jokio kito bendradarbiavimo su kitomis politinėmis jėgomis“, – sakė ji.

Kalbėtis bus galima ir su į Seimą patekusiais savarankiškai išsikėlusiais kandidatais, kalbėjo LSDP vadovė. Politikė taip pat sakė, jog Liberalų sąjūdis irgi gali būti partija, su kuria galima rasti galimybių bendrai dirbti.

Įvertino LVŽS rezultatus: buvome per plauką nuo tragedijos

Visą rinkimų naktį išliko intriga, ar jungtiniu sąrašu į Seimą kandidatuojanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) peržengs 7 proc. kartelę. Valstiečių lyderis R. Karbauskis netgi užsiminė, jog nesėkmės atveju traktųsi iš partijos pirmininko postų.

G. Paluckas neslėpė – LVŽS rezultatas socialdemokratus nugąsdino. Anot jo, be valstiečių indėlio formuoti valdančiąją koaliciją būtų gerokai sudėtingiau.

„Ambicijos ir prognozės yra skirtingi dalykai. Partijų lyderiai gali turėti didelių ambicijų, bet nekreipti dėmesio į apklausas ir prognozes, matyt, irgi nėra labai išmintinga. Kalbant apie kolegas valstiečius, jie iš tikrųjų mus nugąsdino. Labai. Tie 290 balsų per visą Lietuvą išgelbėjo koalicinį sąrašą, tikrai buvome per plauką nuo tam tikros tragedijos ar dramos“, – kalbėjo politikas.

„Galų gale, formuoti naują valdančiąją koaliciją Seime tikrai būtų gerokai sunkiau – šiandien mes taip ramiai apie „Nemuno aušrą“ ir Remigijų Žemaitaitį nekalbėtume“, – pridūrė jis.

Jis taip pat sakė nematantis nė vienos priežasties, kodėl LSDP turėtų eiti į bendrą koaliciją su Tėvynės sąjunga.

Paklaustas, kokio rezultato LSDP tikisi po antrojo Seimo rinkimų turo, LSDP vicepirmininkas priminė, jog partijos kandidatai pateko į 22 antruosius turus vienmandatėse.

„Kausimės dėl kiekvieno, nė vienas nėra nurašytas, per menkas ar smulkus. Ar tai būtų Vilniuje, ar Kaune, Klaipėdoje, ar Utenoje... Kausimės dėl kiekvieno“, – kalbėjo jis.

Rezultatai suskaičiuoti

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, daugiausia palaikymo daugiamandatėje apygardoje sulaukė Lietuvos socialdemokratų partija – 19,36 proc. balsų.

Visgi, nuo jų nedaug atsiliko dabartiniai valdantieji konservatoriai, sulaukę 17,96 proc. rinkėjų palaikymo.

Trečioje vietoje likusi „Nemuno aušra“ pelnė 14,99 proc. rinkėjų palaikymą.

Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – 9,24 proc. balsų, Liberalų sąjūdis – 7,70 proc. balsų ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) – 7,02 proc. balsų.

Išreikšti savo pilietinės valios prie balsadėžių atėjo 52,06 proc. Lietuvos rinkėjų. Prieš ketverius metus, 2020 m., rinkėjų aktyvumas siekė 47,16 proc.

Dėl 141 Seimo nario mandato rungiasi 14 partijų ir viena koalicija. 71 Seimo narys renkamas vienmandatėse apygardose. Preliminariais VRK duomenimis, jau pirmajame ture išrinkti 8 vienmandatininkai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)