„Aš manau, kad šitame etape nėra nei vieno kandidato, kuris galėtų tikėtis besąlygiškos partnerių paramos vien dėl to, kad yra įvardijamas. Apie tai kalbos nėra. Tai bus normali diskusija ir, vėlgi, objektyvus aptarimas“, – Eltai sakė parlamento vadovė.
Ji potencialių kandidatų liberalų gretose sako neieškanti. Anot jos, tai konservatorių, kaip didžiųjų koalicijos partnerių pareiga – rasti kandidatą savo gretose.
„Žinot, aš nemanau, kad mes turėtumėm dabar padaryt eurokomisaro klausimą, na, tokį, imti visoj Lietuvoj ieškoti kandidatų iš visų sričių, nes, na, tai tampa šiokia tokia parodija šio klausimo“, – sakė parlamento vadovė.
ELTA primena, kad I. Šimonytė nurodė, jog EK pirmininkė Ursula von der Leyen tikisi gauti šalių nominuojamus atstovus iki rugpjūčio 19 d. Todėl, teigė ji, teikiamos pavardės į eurokomisarus klausimas turėtų būti išspręstas per šį laiką.
Jau kurį laiką tęsiantis diskusijoms apie tai, kas galėtų tapti naujuoju Lietuvos deleguotu EK nariu, neoficialiai kalbama, jog į postą Briuselyje taikosi užsienio reikalų ministras G. Landsbergis. Didelį dalis konservatorių partijos narių atvirai reiškia paramą šiai potencialiai kandidatūrai.
Visgi, pats ministras tokios intencijos viešai neišsakė ir EK tema kalba nenoriai.
Prezidentas G. Nausėda, kurio pritarimas yra būtinas deleguojant Lietuvos atstovą į EK, ne kartą leido suprasti, jog G. Landsbergio kandidatūros nebūtų linkęs palaikyti. Jis yra pareiškęs, jog matytų geresnių kandidatų už G. Landsbergį. Be to, šalies vadovo nuomone, Vilniui derėtų siekti portfelių, kurie yra susiję su ekonomikos sritimi. Prezidento patarėjas Frederikas Jansonas yra užsiminęs, jog į tokį EK portfelį galėtų pretenduoti ir pati premjerė, ir finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Seimo rūmuose taip pat netrūksta skepsio, vertinant G. Landsbergio galimybes tapti eurokomisaru. Ne tik opozicijos, bet ir valdančiosios daugumos atstovai yra viešai pareiškę, kad šiai kandidatūrai nepritartų.
Eurokomisaro kandidatūrą teikia Vyriausybė, poziciją suderinus su prezidentu ir Seimu.