Apie tai pirmadienio vakarą Eltai patvirtino laikinasis partijos pirmininkas, Seimo narys Valentinas Bukauskas.

„Taryba po ilgų diskusijų nutarė, kad geriausia nedaryti jokių susijungimų, susiėjimų ar kitokių veiksmų“, – Eltai sakė V. Bukauskas, pažymėdamas, jog tokį sprendimą palaikė 65 tarybos nariai, o 35 pasisakė priešingai.

„Nutarta Darbo partijai savarankiškai dalyvauti rinkimuose – tiek daugiamandatėje, tiek vienamandatėje apygardoje“, – patvirtino jis.

Klausiamas, kokie buvo pagrindiniai tokio sprendimo argumentai, V. Bukauskas pažymėjo, jog tarybos posėdyje buvo išgirsta įvairių nuomonių. Tačiau, anot jo, nuspręsta, kad Darbo partija yra ilgaamžė, todėl turi ir toliau tęsti veiklą.

„Buvo skirtingų nuomonių. Tai rodo ir balsavimo rezultatas, bet yra toks rezultatas, koks yra. Vis dėlto, Darbo partija, buvusi ir ėjusi 20 metų, turi toliau eiti – nežiūrint tų dviejų rinkimų rezultatų“, – į prastus rezultatus prezidento ir Europos Parlamento (EP) rinkimuose referavo jis.

„Kelsime savo kandidatus, kurie nori būti politikoje, kurie nori dalyvauti, nešti atstovavimo žinią“, – būsimus partijos darbus vardijo Seimo narys.

V. Bukausko teigimu, taryba liepos 20 d. nutarė šaukti Darbo partijos suvažiavimą, kuriame ir bus priimti galutiniai sprendimai dėl kandidatų, dalyvausiančių spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose. Taip pat ketinama rinkti ir naująjį „darbiečių“ pirmininką. Ar ketina siekti šio posto, V. Bukauskas neatsako.

„Ne šiandienai šis klausimas. Šiandien padariau tai, kas yra reikalinga“, – nedaugžodžiavo laikinasis pirmininkas.

Apie sprendimą informavo ir Regionų partijos vadovybę

V. Bukauskas nurodė jau informavęs Lietuvos regionų partijos pirmininką Joną Pinskų apie „darbiečių“ sprendimus. Kaip pranešta anksčiau, būtent pastaroji politinė jėga rimtai svarstė galimybes jungtis su Darbo partija.

„Informavau Regionų partijos pirmininką, koks yra tarybos sprendimas. Ir tiek žinių“, – teigė V. Bukauskas, nenurodydamas, kokios J. Pinskaus reakcijos sulaukė.

Kaip skelbta anksčiau, po nesėkmingų Europos Parlamento (EP) rinkimų iš Darbo partijos pirmininko pareigų atsistatydino jos lyderis Andrius Mazuronis. Buvęs partijos pirmininkas tikino, kad kol kas sprendimas dėl Darbo partijos likimo nebuvo priimtas, tačiau tarybos nariai neatmeta galimybės jungtis prie Lietuvos regionų partijos.

Tuo metu Regionų partijos pirmininkas Jonas Pinskus Eltai anksčiau teigė, kad šeštadienį posėdžiavusi partijos taryba nutarė tęsti pokalbius su „darbiečiais“ ir derėtis dėl politinių jėgų susijungimo. Tam suburta ir partijos atstovų derybų grupė.

J. Pinskaus „darbiečių“ tarybos sprendimas nenustebino: kažkoks „chaosėlis“

Darbo partijai nusprendus nesijungti prie Lietuvos regionų partijos, pastarosios politinės jėgos pirmininkas Jonas Pinskus sako, kad susiklosčiusi situacija atrodo keistai. Anot jo, „darbiečiams“ taip greitai keičiant savo poziciją, akivaizdu, jog partijos gretose tvyro chaosas ir vidinės problemos yra gerokai didesnės, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

„Manęs, atvirai pasakius, kažkaip ir nenustebino, nes buvo ir su Zuoku derybos – lygiai taip pat nepavyko. Dabar su mumis – jų iniciatyva, ne mūsų“, – Eltai pirmadienio vakarą sakė J. Pinskus.

„Kažkoks chaosėlis. Jaučiasi, kad net nesugeba daryti normalių sprendimų, organizuoti prisijungimo procesų“, – nurodė jis.

J. Pinskus stebėjosi, kaip Darbo partijos taryba pirmadienio vakarą galėjo priimti visiškai priešingus sprendimus, nei prieš savaitę, kai į derybas dėl prisijungimo su Regionų partija žvelgta gana palankiai.

„Pas mus organizacija yra normali. Jeigu yra kažkoks sprendimas, mes normaliai pasiruošiame darbams. O jeigu nėra kažkokio normalaus sprendimo, tai gaunasi, kad viename tarybos posėdyje nusprendžia už, kitame padaro kitaip. Mes, kaip organizacija, solidžiai atrodome. O šiuo atveju tikrai nesuprantu, kodėl vienu atveju beveik vienbalsiai nuspręsta už, o po dviejų dienų – kitaip“, – „darbiečių“ sprendimus vertino Seimo narys.

„Labai keistai atrodo ir aš paprasčiausiai neišgirdau jokių argumentų – galbūt ryto bus aiškiau“, – teigė jis.

ELTA primena, kad pirmadienio vakarą posėdžiavusi Darbo partijos taryba nutarė nesijungti su jokiomis politinėmis jėgomis ir dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose savarankiškai.

Kaip skelbta anksčiau, po nesėkmingų Europos Parlamento (EP) rinkimų iš Darbo partijos pirmininko pareigų atsistatydino jos lyderis Andrius Mazuronis. Buvęs partijos pirmininkas tikino, kad kol kas sprendimas dėl Darbo partijos likimo nebuvo priimtas, tačiau tarybos nariai neatmeta galimybės jungtis prie Lietuvos regionų partijos.

Tuo metu šeštadienį Regionų partijos pirmininkas Jonas Pinskus Eltai teigė, kad partijos taryba nutarė tęsti pokalbius su „darbiečiais“ ir derėtis dėl politinių jėgų susijungimo. Tam suburta ir partijos atstovų derybų grupė.