„Delfi“ parašė Justina, kuri gyvena Austrijos sostinėje Vienoje, ir sekmadienį susiruošė atlikti pilietinę pareigą.
„Ji man yra svarbi, net ir gyvenant toli nuo namų, o ypač referendume“, – aiškino Justina.
Moteris pasakojo, kad nuvykusi ilgai laukė savo eilės. Po maždaug penkiolikos minučių darbuotojas grįžo su jos pasu ir informavo, kad ji jau yra balsavusi.
„Atsakiau, kad to būti tikrai negalėjo, į ką man buvo atsakyta, kad mano balsas buvo užregistruotas, net parašas yra“, – pasakojo Justina.
Moteris pasimetė, nes niekas neturi jos dokumento kopijų. Ji užsienyje neturi giminių, jos asmens dokumentas visada buvo namie, kartu su ja.
„Tad scenarijus skamba labai siurrealiai“, – teigė Justina.
Taip ir liko neaišku
Tuomet ambasados darbuotojas paprašė jos pasirašyti palyginimui ir dingo už durų dar pusvalandžiui. O, kai vėl pasirodė, jis pasakė, kad, deja, sekmadienį balsuoti ji nebegalės, o visa ta situacija, jei tai nėra klaida, yra labai rimtas nusižengimas.
„Gaila, kad tyrimo detalės taip ir nebuvo atskleistos. Man nebuvo suteikta teisė žinoti, kelintą valandą neva pati balsavau, nebuvau pakviesta bendradarbiauti peržiūrint kamerų įrašą, nemačiau to parašo. Vis dar tikiuosi, jog tai buvo žmogiška klaida (nors darbuotojas teigė, jog labai mažas šansas, nes kiekvienas balsuojantysis turi praeiti 3 identifikavimo žingsnius)“, – rašė Justina.
Moteris nesupranta, kaip tai galėjo įvykti.
„Ambasada mano kontaktus turi, iki šiol negavau jokių situacijos atnaujinimų. Jaučiuosi labai blogai, jog neturėjau balsavimo teisės, ir nežinodama kurgi tas balsas mano vardu nukeliavo“, – teigė Justina.
VRK paaiškino, kas nutiko
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), gavusi „Delfi“ užklausą, nedelsiant susisiekė su Lietuvos ambasadoje Vienoje dirbusia balsavimo komisija su prašymu paaiškinti dėl šio incidento.
„Po patikrinimo paaiškėjo, kad priimdama kitą anksčiau atvykusį rinkėją, komisija VRK informacinėje sistemoje per klaidą pažymėjo ne tą žmogų, dėl to atvykus minėtai rinkėjai sistema rodė, kad ji jau yra balsavusi“, – paaiškino VRK atstovė Indrė Ramanavičienė.
VRK nuoširdžiai atsiprašo rinkėjos dėl šio nesusipratimo.
„Taip pat žinome, kad su ja susisiekti, paaiškinti situaciją ir atsiprašyti turėtų ir ambasados Vienoje balsavimo komisijos pirmininkas.
Labai tikimės, kad ši nemaloni patirtis nebus priežastis rinkėjai atvykti balsuoti Prezidento rinkimų antrajame ture ir kituose būsimuose rinkimuose.
Ambasados Vienoje balsavimo komisiją papildomai instruktuosime, kaip dirbti su VRK informacine sistema. Taip pat priminsime visoms kitoms komisijoms, kad žymėdami atvykstančius rinkėjus, būtų atidesni“, – teigė I. Ramanavičienė.
Ačiū, kad dalijatės savo naujienomis. Norite pranešti apie įvykį ar išsakyti nuomonę? Kviečiame rašyti el. paštu pilieciai@delfi.lt