„Izraelis visada laikėsi nuomonės, kad antisemitinių pažiūrų politiniai veikėjai neturėtų priklausyti jokiai svarbiai politinei jėgai. Norėtume dar kartą patvirtinti šią poziciją, ypač kai stebime antisemitizmo augimą Europoje, įskaitant ir pastarosiomis dienomis“, – komentare Eltai nurodo ambasada.

„Tikime, kad Lietuvos tvirtas įsipareigojimas kovoti su visų formų antisemitizmu yra nepalaužiamas nepriklausomai nuo jokių politinių aplinkybių. Būsime Lietuvos partneriai šiose pastangose“, – teigiama pareiškime.

ELTA primena, kad socialdemokratų taryba šeštadienį pritarė koalicinei sutarčiai su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir partija „Nemuno aušra“. Minėtų trijų politinių jėgų koalicija naujajame Seime turės užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.

Dar prieš rinkimus LSDP lyderiai tikino, jog koalicija su „Nemuno aušra“ yra neįmanoma. Tą partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, iš pradžių ketinusi vadovauti ir būsimai Vyriausybei, patvirtino ir po pirmojo rinkimų turo.

R. Žemaitaičio vedamos partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė ir tarptautinės kritikos. JAV Senato Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benas Cardinas tvirtina, kad koalicijos sudarymas su antisemitizmu kaltinamo politiko partija griauna fundamentalias demokratijos vertybes Lietuvoje. Savo ruožtu Lenkijos Senato vicepirmininkas Michałas Kamiński taip pat nurodė su nerimu pasitinkantis būsimą Lietuvos Vyriausybę.

LSDP planai eiti į koaliciją su „Nemuno aušra“ susilaukė kritikos ir iš Vokietijos Bundestago Užsienio reikalų komiteto pirmininko, socialdemokrato Michael Roth. Politikas teigia, kad jeigu LSDP nori likti Europos socialdemokratų partijos šeimoje, būtina persvarstyti ketinimus jungtis su šia, pasak jo, antisemitine partija.

Savo ruožtu Lenkijos Senato vicemaršalka Michailas Tomasz Kaminski sako su nerimu žvelgiantis į tai, kad, pasak jo, prie Lietuvos valdančiosios daugumos jungiasi „atvirai šovinistinės ir antisemitinės jėgos“. Anot jo, „Nemuno aušros“ buvimas valdančiojoje koalicijoje yra nepaaiškinamas.

Tuo metu pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse – Seimo komisijos, svarsčiusios apkaltos klausimą, manymu, tokiais veiksmais politikas galimai sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (151)