„Jeigu kalbame apie valstybės paramą, tai turbūt turime sutarti, kad Europos Sąjungos (ES) parama turėtų būti skirta tik smulkiam ir vidutiniam ūkiui. Stambieji, kurie yra didžiulis oligarchinis biznis, tikrai gali iš savo lėšų finansuotis, ir daryti apyvartą , pelnus“, – didžiuosiuose TV3 debatuose kalbėjo Demokratų sąjungos „Vardan Lietuva“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

Šios partijos kandidatas Kęstutis Mažeika atkreipė dėmesį į Lenkijos pavyzdį, kur iki 300 ha pirmosios išmokos yra didesnės.

„Dėl paskolų, ką mes kalbame, kad bent 50 tūkst., tai, kad būtų, bent iki 200 tūkst., kad būtų galima įdiegti naujas technologijas. Ir aišku – trumposios maisto grandinės, kas yra svarbu regionuose, kad nevežtų agurkų iš Marijampolės į Kėdainius, o iš Kėdainių atgal į Marijampolės rajono mokyklą, tokia grandinė tikrai neturėtų būti“, – kalbėjo K. Mažeika.

Akcentavo konsultavimo svarbą

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos atstovas Giedrius Surplys pažymėjo, kad smulkiems ir vidutiniams ūkiams svarbus konsultavimas.

„O apie konservatorius, tai šioje kadencijoje, deja, bet jūs padarėte mano galva du nelabai gerus dalykus: kalbėjote labai garsiai, kad įvesite išmokų lubas, bet jų nėra. O kitas dalykas, kad jūs užgesinote smulkų verslą kaime, nes nuėmėte paramą. Jeigu norime, kad ten gyventų žmonės, tai jie turės ne tik žemės ūkiu užsiimti. Tuos verslus kaime turime sugrąžinti“, – kalbėjo G. Surplys.

Lietuvos socialdemokratų partijos vicepirmininkas Gintautas Paluckas aiškino, kad bendrai, vertinant situaciją žemės ūkyje, ją galima apibrėžti kaip oligopolinę.

„80 proc. ūkių neviršija 15 ha, tuo metu 20 proc. yra tie didieji, kurie savo savo įtaka teisėkūrai iškraipo tiek teisinį reguliavimą, tiek atitinkamai sugeba užsitikrinti sau geresnes sąlygas. Kas iš esmės lemia smulkių ir vidutinių ūkių išstūmimą iš rinkos – per finansavimą, per kainas, per kaštus“, – kalbėjo G. Paluckas.

Skambėjo kaltinimai vieni kitiems

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos atstovas, žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius prikišo valstiečiams žaliesiems, kad jų ministras 2017 m. „nuo ekologinių ūkių po 10 eurų nuėmė, ir atidavė vienai didelei grupei, kuri šiandien bankrutuoja“.

„Kodėl taip padaryta? Kodėl nuskriausti buvo ekologiniai ūkiai?“, – klausė K. Starkevičius.

Tuo metu partijos „Nemuno Aušra“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis prikišo Liberalų sąjūdžiui, kad jie nepalaikė idėjos apriboti miškų ploto turėjimą iki 1,5 tūkst. hektarų.

Tuo metu Liberalų sąjūdžio atstovas Simonas Gentvilas teigė, kad jo žodžius patvirtino prezidentas su veto, bet Seimas jį atmetė.

„Prezidentas G. Nausėda kalba apie tą patį, kad miškuose bus tokie patys šešėliniai koncernai kaip ir Ramūnas Karbauskis, naudodamasis septynis kartus pirmo ūkininko išmokomis. (...) 1,5 tūkst. ha ribojimas – ne pagal Europos teisės aktus. Jeigu nebus panaikintas, gausime ES baudas“, – perspėjo S. Gentvilas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)