„Nenustebsiu, nes, būkime sąžiningi, prisiminkime visą mano atėjimo istoriją. Taip pat buvo premjerės ir prezidento nuomonių išsiskyrimo. Politikos šachmatų lenta visada yra platesnė – aš jos visos nematau. Politikoje nėra neįmanomų dalykų“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ teigė A. Dulkys.

„Jeigu dėl kažkokių priežasčių premjerė matys, kad reikia sukomplektuoti komandą vienaip ar kitaip, tai jokių problemų“, – pridūrė jis.

A. Dulkys, paklaustas, ar dėl ateities ministro poste jau kalbėjosi su Vyriausybės vadove Ingrida Šimonyte, tikino, kad konkretaus pokalbio dar nebuvo.

„Tai vidinis komandos reikalas, tačiau konkrečiai dėl šios situacijos, darbo ateities ar dėl kažkokių tai niuansų – ne. Man atrodo, kad visi viešumoje mato premjerės poziciją“, – tvirtino ministras.

„Mes esame komanda. Aš premjerę pažįstu labai seniai, premjerė žino mane seniai, žino mano silpnybes. Aš žinau, ką darau negerai“, – sakė A. Dulkys.

Atmeta kritiką dėl viceministrų: aš nepriekaištauju Prezidentūrai, kad ji neturi sveikatos patarėjo

Ministras A. Dulkys taip pat sureagavo į Prezidentūros kritiką dėl politinės ministerijos komandos – šiuo metu Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) dirba tik du viceministrai. Politiko teigimu, vadovybės skaičiaus nereikėtų sureikšminti, mat, tęsė A. Dulkys, svarbiausia yra žmonių kompetencijos.

„Man malonu, kad kažkas rūpinasi manimi. Nenoriu, kad nuskambėtų kaip ironija, bet žiūrėkite – politikoje vis tiek turime suprasti, kad yra politinio pasitikėjimo darbo vietos. Tą nuolatinį mėginimą man įkišti kažkokius viceministrus ar tą temą gvildenti daugiau matau kaip mėginimą daryti poveikį mūsų komandai“, – kalbėjo A. Dulkys.

„Galbūt kažkas yra nepatenkintas, kad kažkas nedirba Sveikatos apsaugos ministerijoje“, – svarstė jis.

Visgi, SAM vadovas pabrėžė – viceministrai yra politinio pasitikėjimo pareigūnai, todėl sprendimus dėl jų įdarbinimo ir veiklos priima ministras.

„Jo politinė valia, kokio dydžio komandą jis nori turėti, kiek jis nori (turėti – ELTA) patarėjų“, – aiškino politikas.

„Geriau bus tų viceministrų ar patarėjų mažiau, bet geriau jie bus protingesni už patį ministrą. Man atrodo, šioje vietoje nereikėtų Sveikatos apsaugos ministerijai šių dalykų baksnoti – juk aš nepriekaištauju Prezidentūrai, kad ji neturi sveikatos patarėjo, nors tas tikrai būtų labai labai svarbu ir tikrai pagerintų mūsų dialogą“, – Prezidentūrai atkirto A. Dulkys.

ELTA primena, kad šalies vadovas Gitanas Nausėda užsiminė, jog turi konkrečias pavardes ministrų, kuriuos, jo požiūriu, būtų galima pakeisti po to, kai Vyriausybė grąžins įgaliojimus. Prezidentūra leido suprasti, kad labiausiai abejojama žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko darbu.

Liepos pradžioje šalies vadovo vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė išsakė pastabų ir A. Dulkiui. Ji leido suprasti, kad pastarajam pasitraukus iš ministerijos vadovo kėdės sveikatos sistemoje atsirastų lyderių, galinčių užimti šią poziciją.

Kaip numato įstatymas, Vyriausybė grąžina savo įgaliojimus po to, kai prisiekia išrinktas prezidentas – ministras pirmininkas įteikia šalies vadovui raštišką pareiškimą. Savo ruožtu prezidentas paveda premjerui eiti pareigas tol, kol bus gauti nauji Seimo įgaliojimai ir suformuotas naujas Ministrų kabinetas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)