Diplomatas D. Špokauskas ministro G. Landsbergio kabinetui pradėjo vadovauti šių metų vasarį, o jau kitą mėnesį dalyvavo atrankoje dirbti JAV.

„Laimėjęs atranką Dovydas Špokauskas taps generaliniu konsulu Niujorke“, – atsakydama į „Delfi“ klausimus penktadienį patvirtino URM.

Ministerija nurodė, kad ministro įsakymu patvirtinta metodika numato, jog kai rengiant atranką pirmą kartą neatsiranda tinkamos kvalifikacijos pretendentų, antrą kartą rengiamoje atrankoje iš pretendentų galima nebereikalauti vadovavimo patirties.

Iš atsakymo matyti, kad pirmoji atranka neįvyko, todėl D. Špokauskas į generalinio konsulato vadovo pareigas pretendavo pakartotinėje atrankoje.

„Diplomatų atestacijos komisijos 2024 m. kovo 22 d. sprendimu, jį rekomenduota skirti šias pareigas. Priimant sprendimą atsižvelgta į jo patirtį einant Lietuvos ambasados JAV vadovo pavaduotojo ir laikinojo reikalų patikėtinio pareigas. D. Špokauskas taip pat buvo atsakingas už šiemet Vyriausybės patvirtintų Lietuvos santykių su JAV strateginių gairių rengimą“, – nurodo URM.

Buvo organizuojama pakartotinė atranka

„Delfi“ anksčiau skelbė, kad po konkurso atašė pareigas einanti buvusi G. Landsbergio sekretorė Sandra Sirvydytė vėliau buvo atrinkta išvykti į atstovybę JAV.

Jai tokia galimybė taip pat atsirado tik dėl to, kad pirmoji atranka į pareigas URM neįvyko.

„Paskelbus pirmąją atranką į pareigas diplomatinėje atstovybėje JAV, norinčių kandidatuoti diplomatų neatsirado“, – atsakyme „Delfi“ rašė URM.

Diplomatų darbui taikomas rotacijos principas, o priimtas į diplomatinę tarnybą diplomatas paprastai 3 metus dirba pačioje ministerijoje. Po šių 3 metų diplomatas dar 3 metams užsienio reikalų ministro įsakymu paskiriamas dirbti į diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Pagal šią tvarką, S. Sirvydytė į užsienį galėjo išvykti tik po 2026 metų vasario, nes tada ministerijoje bus pradirbusi 3 metus. Tačiau pakartotinėje atrankoje galėjo pretenduoti ir tie diplomatai, kurie URM yra pradirbę mažiau nei dvejus metus.

Landsbergis: tai objektyvi atranka

Elta skelbė, kad ministras G. Landsbergis tvirtino, jog jo komandos nariai įgijo šį laipsnį objektyvaus konkurso būdu.

Jis aiškino, kad URM nebeliko anksčiau gyvavusios vadinamosios įdiplomatinimo praktikos, kai ministras galėdavo suteikti atitinkamą rangą savo nuožiūra.

„Yra kasmetinis diplomatinis konkursas, vykstantis kasmet. Jo metu yra atrenkama apie 30-50 žmonių. Jis yra atviras visiems, atitinkantiems tam tikras normas. Ir valstybės tarnautojai, kurie dirbo mano kabinete, buvo priėmę sprendimą (...) dalyvauti tame konkurse“, – antradienį Seime žurnalistams sakė G. Landsbergis.

„Tai objektyvi atranka ir jie pagal tą atranką tame konkurse sudalyvavo ir gavo patį žemiausią rangą, nes kito būdo patekti į diplomatinę tarnybą nėra“, – aiškino jis.

Anot ministro, jis asmeniškai jokiuose konkursuose dėl diplomatinių rangų nedalyvauja. Todėl, leidžia suprasti jis, klausimų dėl tvarkų skaidrumo kilti neturėtų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)