„Esu labai nepatenkintas man likusiais pasirinkimais. Tačiau rinktis teko“, – ketvirtadienį Eltai teigė savo valią išankstiniame balsavime pareiškęs Nacionalinio susivienijimo narys.

Antrajame rinkimų ture V. Sinica pats kandidatuoja Pilaitės–Karoliniškių vienmandatėje apygardoje. Čia jis varžosi su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) nare Radvile Morkūnaite-Mikulėniene. Paklaustas, ar tikisi iškovoti pergalę, politikas tikina, kad kol kas spėlioti sunku.

„Pirmojo turo rezultatai nuvylė. Labai skyrėsi mano asmeniniai rezultatai vienmandatėje ir partijos rezultatai. Bet kur Lietuvoje visi susivienija prieš TS-LKD atstovus, bet Vilniuje tas neveikia, tai, manau, intriga yra didelė“, – sakė V. Sinica.

„Dažniausiai antrame ture viską lemia tai, ar ateina ir kaip ateina žmonės, kurių kandidatai pirmame ture iškrito. Jeigu šie žmonės ateis aktyviai, manau, turėsiu gana didelius šansus“, – vylėsi jis, pažymėdamas tai, kad jo konkurentė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė į Seimą jau yra patekusi su savo politinės jėgos sąrašu.

Visgi, jei parlamentaro mandatą iškovoti pavyktų, V. Sinica sako, kad į socialdemokratų lyderės Vilijos Blinkevičiūtės buriamą centro kairės koaliciją jungtųsi tik tokiu atveju, jei būtų atliepiamos jo atstovaujamos politinės jėgos nuostatos. Tačiau, anot jo, vargu, ar vienas Nacionalinio susivienijimo narys dėl to galėtų derėtis.

„Jeigu priimtų pamatines mūsų nuostatas dėl kalbos, šeimos, sienų ir panašių dalykų, tai dėl koalicijų galėtume kalbėtis su visais. To laikomės principingai. Tačiau, be abejo, jei tai bus vienas mandatas, tai jokios čia derybinės galios nėra“, – pabrėžė Nacionalinio susivienijimo narys.

„Jei pateksime į parlamentą, tai mūsų balsas bus daugiau kritiškas – stengsimės kalbėti apie tuos dalykus, apie kuriuos kalbėjome ir per rinkiminę kampaniją“, – akcentavo jis.

ELTA primena, kad pirmojo rinkimų turo metu Pilaitės–Karoliniškių vienmandatėje apygardoje konservatorė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė sulaukė 28,42 proc. balsų, o jos varžovas V. Sinica surinko 13,11 proc. palaikymo.

Antradienį prasidėjo balsavimas iš anksto antrajame Seimo rinkimų ture. Šia teise gali pasinaudoti savo atstovo parlamente per pirmą rinkimų turą dar neišsirinkę 63 vienmandačių apygardų rinkėjai.

Antrajame ture mandatus sieks iškovoti 37 socialdemokratai, 33 konservatoriai, 13 partijos „Nemuno aušra“ narių, 10 demokratų „Vardan Lietuvos“ ir 10 „valstiečių“, 9 liberalai, po 3 Laisvės partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) ir Lietuvos regionų partijos atstovus.

Pakartotiniame balsavime varžysis ir du partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovai, pora savarankiškai išsikėlusių kandidatų bei vienas Nacionalinio susivienijimo narys.