„Taip, tai yra tiesa. Jis pasiprašė, kad būtų išbrauktas iš Teisės komiteto, tai negalime Seimo nario palikti be komiteto. Ekonomikos komitete mums kaip tik dėl balanso trūksta nario, ir tai yra logiškas sprendimas. Ir jis pats to pageidavo“, – „Delfi“ sakė J. Razma.

Ekonomikos komitete konservatoriams trūksta nario po to, kai išėjo į Europos Parlamentą išrinktas Paulius Saudargas. TS-LKD frakcijos seniūnas nemano, kad būtų problema A. Vyšniauskui būti šio komiteto nariu.

„Mes nelaikome jo kažkokiu sisteminiu nusikaltėliu. (…) Jeigu politikui yra teisinių problemų, turbūt suprantame, kad nėra labai korektiška būti būtent Teisės komitete, o dėl kitų komitetų, manau, kad panašių problemų nėra“, – sakė J. Razma.

Vyšniausko istorijoje – naujos aplinkybės

Kaip jau skelbta, konservatoriaus Andriaus Vyšniausko čekiukų istorijoje – naujos aplinkybės. Nors Seimo narys anksčiau tikino, kad Marijampolės savivaldybės kontrolė jo čekiukuose nieko įtartino nenustatė – aiškėja, kad jo niekas ir netikrino. Dar viena mįslė – pernai, jau prasidėjus čekiukų skandalams, A. Vyšniauskas į savivaldybės biudžetą pervedė 102 eurus.

Seimo narys A. Vyšniauskas ir pats sako, kad buvo nustebęs.

„Aš neįsivaizduoju, kaip taip gali būti“, – sakė politikas.

Praėjusią savaitę prokurorai paviešino, kad nori jam pateikti įtarimus už „čekiukus“. O Seimo narys A. Vyšniauskas tikino, jog jam tai yra netikėta ir jo čekiai iš Marijampolės tarybos laikų jau buvo patikrinti.

„Buvo, žinau, ir savivaldybės kontrolieriaus, dviejų savivaldybės kontrolierių atliekami auditai. Mano atžvilgiu nebuvo jokių abejonių pareikšta“, – tikino jis.

Tačiau trečiadienį paaiškėjo, kad iš tiesų jo „čekiukų“ audito nebuvo.

„To paties kontrolieriaus esu klausęs, kaip jam sekasi, ar turės man kokių priekaištų. Bet man visada buvo sakoma, kad jokių priekaištų nėra, viskas yra tvarkoje“, – LNK žinioms sakė A. Vyšniauskas.

Nebuvo taip pat ir į Seimą išėjusios darbietės Vaidos Giraitytės – Juškevičienės „čekiukų“ audito.

Neranda paaiškinimo

A. Vyšniauskas sako, kad neįsivaizduoja, kodėl kontrolierius vienus tikrino, o kitus ne. Bene, kontrolierius – konservatorius.

„Jis keistokas žmogus. Aš jį gana gerai pažįstu, tai keistokas žmogus“, – kalbėjo jis.

Keistoka gali pasirodyti ir tai, kad pernai A. Vyšniauskas Marijampolei grąžino 102 eurus. Tuo metu jis jau buvo Seime. Visuomenininko Andriaus Tapino akcija „Skaidrinam“ politikus tada jau kratė.

„Tai buvo mano paties sprendimas. Bet aš nenorėčiau komentuoti konkrečių detalių. Nes aš nežinau, ar tai yra susiję su atliekamu tyrimu“, – teigė A. Vyšniauskas.

Prokurorai A. Vyšniauskui nori pateikti įtarimus dėl galimo piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir sukčiavimo. Mano, kad politikas galėjo pasisavinti 2100 eurų.

Valdančioji Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD) A. Vyšniauską iš Seimo rinkimų sąrašo jį išbraukė, bet vienmandatę apygardą paliko.

„Man tai yra ir tam tikras garbės dalykas, tai daryti“, – tvirtino A. Vyšniauskas.

Seimo nario A. Vyšniausko neliečiamybės generalinė prokurorė Nida Grunskienė į parlamentą ateis kitą antradienį.

„Mano siūlymas ir raginimas kolegoms yra tai daryti bendru sutarimu, nes aš neturiu, ką slėpti“, – kalbėjo jis.