„Pastarieji ketveri metai nebuvo lengvi, džiaugiamės 200 su virš tūkst. rinkėjų balsų“, – dėkodama rinkėjams, per naujienų agentūros ELTA inicijuotą spaudos konferenciją kalbėjo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vicepirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Po antro turo, pasak partijos rinkimų štabo vadovo Mindaugo Lingės, partija tikisi 40 mandatų. Šiuo metu partija rinkimų rezultatus vertina santūriai.
„Neskelbiame nei pralaimėjimo, nei pergalės. (…) Dar nekomandiruojame savęs į opozicinį flangą“, – kalbėjo M. Lingė.
Sako, kad pasirinkimas bus vertybinis
TS-LKD rinkimų štabo vadovas dėstė, kad pasirinkimas dėl koalicijos galimiems partneriams bus vertybinis. Partija toliau tęsia savo paaiškinimų liniją, kad jų dalyvavimas būtinas, siekiant užkirsti kelią radikalizmui.
„Turime ne tik matematinį, bet ir vertybinį klausimą“, – sakė M. Lingė.
Kol kas skambučių iš kitų partijų su tikslu tartis dėl koalicijos konservatoriai nėra sulaukę.
Trys priežastys socialdemokratams
Konservatoriai įvardijo tris priežastis, kodėl, jų vertinimu, būtent jie turėtų būti pasirinkti koalicijos partneriais.
TS-LKD štabo vadovas kartojo, kad tai yra vertybinis klausimas. Dar vienas argumentas yra galimybė turėti stabilią Vyriausybę.
„Jeigu dar rinkimų kampanijoje „raudonesnės linijos“ buvo brėžiamos principingai, tai pamatysime, kaip tų žodžių ketinama laikytis ir po rinkimų. Naktiniai interviu pasvarstymai suteikia įvairiausių minčių, kad gal norima kalbėti minkščiau, tai rodys vertybinį stuburą“, – sakė M. Lingė.
Antra priežastis, pasak jo, yra poreikis susitelkti dėl vakarietiškos krypties išlaikymo ir mokesčių.
„Buvome dvi jėgos, kurios neneigėme svarbos, ir kalbėjome apie svarbą turėti mokestinius pakeitimus“, – sakė M. Lingė.
TS-LKD vicepirmininkė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė aiškino, kad bendras darbas būtų svarbus ir „siekiant stabilumo, dėl valstybės intereso“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Partija turės aptarti politinę strategiją, artėjant TS-LKD pirmininko rinkimams
Kaip ir ankstesniuose rinkimuose, konservatoriai ženkliai didesnio palaikymo sulaukė didmiesčiuose ir miestuose – regionuose TS-LKD parama mažesnė. Klausiamas, ar partijai nederėtų persvarstyti politinės strategijos, M. Lingė teigė manantis, kad tokių pokalbių bus artėjant partijos pirmininko rinkimams.
„Apie partijos ateitį, apie partijos strategijas daugiau kalbų turėsime, kai bus renkamas partijos pirmininkas. O pastebint mūsų situaciją regionuose – tenka tą pripažinti, ar tai būtų geriausi laikai, kada partija laimi ir labai stipriai laimi, kaip buvo 2020 m. (...), ar turime dabartinėje situacijoje – turime regionuose žmonių, kurie gali laimėti“, – viltingas dėl antrųjų turų teigė M. Lingė.
Kasčiūnas aplenkė Landsbergį
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) po Seimo rinkimų pirmo turo, surinkę 17,96 proc. balsų, yra antri po socialdemokratų. Ir jie daugiamandatėje šiuo metu turi užsitikrinę 17 mandatų. Pirmame ture vienmandatėje laimėjo Ingrida Šimonytė, todėl jie iš viso turi 18 mandatų.
Įdomu, kad po reitingavimo TS-LKD sąraše Laurynas Kasčiūnas, gavęs maždaug 95,4 tūkst. pirmumo balsų, aplenkė Gabrielių Landsbergį, kuris gavo maždaug 77,5 tūkst. pirmumo balsų.
„Reuzltatas nestebina. Tą lėmė L. Kasčiūno bendras matomumas viešojoje erdvėje ir portfelis, kuris mūsų rinkėjui ypač svarbus – krašto gynyba“, – aiškino R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Ryškiausias TS-LKD proveržis reitinguojant – ekonomisto Raimondo Kuodžio, kuris iš 107 vietos pakilo į 17, ir patenka į Seimą. Dar vienas laimingasis – politikas Arūnas Valinskas, iš 30 vietos, pakilęs į 14.