Kaip jau „Delfi“ skelbė, Tbilisio gatvėse jau kelias savaites vyksta masiniai protestai dėl valdančiosios partijos „Sakartvelo svajonė“ antradienį galutinai priimto įstatymo, pagal kurį nevyriausybinės organizacijos, žiniasklaidos priemonės, gaunančios bent 20 proc. finansavimo iš užsienio, turi registruotis kaip atstovaujančios užsienio interesus. Sakartvele šis įstatymas vadinamas „užsienio įtakos“ įstatymu, tačiau patys kartvelai teigia, kad tiksliausia jį vadinti „rusiškuoju“.

Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto docentas Ignas Kalpokas laidoje „Delfi“ diena atkreipė dėmesį, kad Rusija į Sakartvelą nagus leidžia seniai.

„Galima prisiminti ir tai, kad didžiąją dalį praėjusio amžiaus dešimtmečio, iki pat Saakašvilio atėjimo į valdžią, tai buvo Rusijos įtakos sferoje buvusi valstybė. Paskui orientacija ėmė keistis. Bet po Rusijos invazijos į Sakartvelą vėl ne tik karinėmis priemonėmis, bet ir kitomis (politinėmis, ekonominėmis), per įvairias hibridines priemones, susitapatinimą verslo ir politikos, (Rusija didina įtaką)“, – kalbėjo I. Kalpokas.