„Šiuo metu, kai daugelis komisarų jau yra įvardinta kaip kandidatai, šalys pareiškė, į kokius postus norėtų, kad šie kandidatai pretenduotų – tai didžioji dalis kandidatų pretenduoja į ką nors, susijusio su ekonomika. Ir labai mažai kas įvardija būtent gynybos ar plėtros portfelius. Taigi, aš laikausi tos nuostatos, kad mes turime visas galimybes prašyti tokių portfelių. O kaip bus atsiliepta į prašymą – pamatysime“, – penktadienį, po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda, žurnalistams sakė A. Kubilius.

Anot jo, netrukus prasidės derybų procedūros su EK pirmininke Ursula von der Leyen. A. Kubiliaus teigimu, jo požiūris į tai, kokio portfelio gali siekti Lietuva, sutampa su šalies vadovo pozicija.

„Norisi gauti tokią atsakomybę, kurioje galėtume duoti daugiausiai pridėtinės vertės Europos Komisijai, pačiai Europos Sąjungai ir tuo pačiu ir sau, Lietuvai. Ir kur mes galime duoti tos pridėtinės vertės yra tai, kur mes turime, tam tikra prasme, unikalios patirties. Tai yra klausimai, susiję su saugumu, su gynyba, su Europos Sąjungos plėtra“, – aiškino kandidatas į EK.

G. Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo pritarė A. Kubiliaus kandidatūrai į EK, nesusitikęs su Vyriausybės vadovės teikiamu pretendentu į eurokomisarus.

Anksčiau kritikavo prezidentą dėl pozicijos G. Landsbergio atžvilgiu: neatsiprašiau

Keletą mėnesių viešojoje erdvėje virus diskusijoms dėl galimos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kandidatūros į EK, A. Kubilius ne kartą kritiškai pasisakė prezidento atžvilgiu. Klausiamas, ar dėl tokių pareiškimų susitikimas su šalies vadovu nebuvo nejaukus, konservatorius patikino – pokalbis buvo konstruktyvus.

„Aptarėme ir šį klausimą – apie mano kritinius gebėjimus – šiek tiek su šypsena. Bet tai, kad prezidentas, žinodamas ir mano tas kritines pastabas, parėmė mano kandidatūrą – tai yra vienas iš tų tokių, drįsčiau pasakyti, šiek tiek netikėtų momentų. Bet gyvenimas būna pilnas netikėtumų“, – apie pokalbio atmosferą kalbėjo A. Kubilius.

„Aš neatsiprašiau. Prezidentas priima ir vertina mano kandidatūrą kaip svarbią, o tai, ką mes esame kalbėję, ar rašę anksčiau, tas lieka“, – atsakė jis, klausiamas, ar neatsiprašinėjo prezidento dėl anksčiau išsakytų pastabų.

Tikisi sulaukti palaikymo Seime: nenustebs, jeigu dalis opozicijos rems jo kandidatūrą

Dėl A. Kubiliaus kandidatūros į EK dar turės apsispręsti Seimas – kitą savaitę šiuo klausimu šaukiama neeilinė parlamento sesija.

Nepaisant dalies opozicijos kritikos, A. Kubilius viliasi sulaukti palaikymo Seime.

„Aš nenustebsiu, jei opozicija nepritars mano kandidatūrai, nebalsuos „už“. Bet lygiai taip pat nebūsiu labai nustebintas, jeigu kažkas iš opozicijos nutars, kad galima ir paremti. Čia nėra asmeniškai kažkoks Kubiliaus klausimas. Iš tikrųjų, yra svarbus valstybės klausimas, kaip mes galime prisidėti prie Europos Sąjungos darbo, prie Europos Komisijos darbo mums ypač svarbiose srityse“, – sakė politikas.

Eurokomisaro kandidatūrą teikia Vyriausybė, poziciją suderinus su prezidentu ir Seimu.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (30)