Anot S. Malinausko, R. Žemaitaitis labai aiškiai mato, kad nors yra koalicijoje, jis nėra ten pageidaujamas.
„Prezidentas jį gana atvirai žemina, sako, kad partinių ministrų mes nepriimsime, save gerbiantys žmonės, vargu, ar kažką norės bendro su R. Žemaitaičiu turėti. Pats ministrų teikimas atrodė keistai ir paties R. Žemaitaičio dėka – teikiami asmenys su labai įdomia praeitimi, aplinkos ministerijai vadovauja registruotas lobistas, kuris užsiiminėjo statybomis“, – kalbėjo jis.
Laidos pašnekovas tęsė, kad visa tai buvo nesusipratimų virtinė.
„Visi žiūri į tai ir atvirai gūžčioja pečiais“, – laidoje kalbėjo tinklaraštininkas.
Jo teigimu, galima suprasti Saulių Skvernelį, akivaizdžiai nenorintį R. Žemaitaičio savo pašonėje Seimo vicepirmininko pareigose, lygiai taip pat jo, anot S. Malinausko, šalia savęs, pavyzdžiui, žemės ūkio viceministro pareigose, nenori ir Gintautas Paluckas.
„R. Žemaitaičio niekas nenori, tik jo balsų nori. O R. Žemaitaitis kitais metais, man atrodo, pakartos Rolando Pakso, savo idėjinio įkvepėjo ir žmogaus, kurį jis iš esmės atvedė į politiką, trajektoriją. Jis sulauks kažkokio nepopuliaraus sprendimo <...> – mokesčių didinimo, ir sakys: žiūrėkite, G. Paluckas, S. Skvernelis susimokė, mes tai nenorime, mes esame prieš, pažiūrėkite, ką jie daro – trenks durimis, bus didvyris“, – apibendrino jis.
Pašnekovas pridūrė, kad savo elektoratui jis bus nuskriaustasis, bet ar bus iš to kokios naudos Lietuvai, S. Malinauskas sakė abejojantis.
S. Malinauskas aiškino, kad anksčiau būdavo taip, kad atėjus į valdžią gali valstybės vairą pakreipti į kairę ar į dešinę – pakeisti mokesčius, pensijas ir panašiai. Tačiau ši valdžia esą yra unikali tuo, kad turi sunkiai išsprendžiamą klausimą – biudžeto išlaidų eilutes, kurių negalima liesti, pavyzdžiui, gynybai, ir daugybę pažadų, kurių įgyvendinimui reikia daug pinigų.
Tada, anot jo, lieka klausimas, kokius nepopuliarius sprendimus priiminėti.
„Aš manau, kad tie nepopuliarūs žingsniai kitais metais ir bus daromi“, – pridūrė jis.