„Pasikartojantys mobingo atvejai ir mūsų medikų tragiškas pasirinkimas išeiti iš gyvenimo atrodo labai neraminantis. Mano siūlymas būtų įvesti, kaip yra kitose ūkio šakose, kolegialų valdymą, ypač didžiulių ligoninių. Tai suteiktų skaidrumo ir pašalintų įprotį į darbuotojus žiūrėti kaip į baudžiauninkus“, – sakė A. Gerliakienė per socialdemokratų pirmadienį surengtą diskusiją situacijai sveikatos sektoriuje aptarti.

LMS vadovė atkreipė dėmesį, kad ministras buvo priėmęs įsakymą apie psichikos sveikatos priežiūrą darbuotojams, tačiau tokių teisės aktų, anot diskusijos dalyvės, tiesiog nesilaikoma.

„Skaidrumas ir galėjimas kreiptis darbuotojui pagalbos veiktų visai kitaip. Dabar Darbo inspekcija nukreipia darbuotoją, kuris patiria mobingą, į administraciją, kai pats administracijos vadovas gali būti mobintojas arba palaikantis mobintojus padalinių vadovus. Tai yra gana dažnas reiškinys. Vadybos skaidrinimas gydymo įstaigose pasitarnautų“, – įsitikinusi A. Gerliakienė.

Kartų LMS atstovė pažymėjo, kad Darbo inspekcija turėtų bendradarbiauti ne su administracija, o su darbuotojais.

„Reikėtų aktyvinti ir medikų savivaldas, (…) ir profsąjungas. Dabar vienos jų aktyvesnės, o kitos neaišku, kam atstovauja ir kam dirba“, – sakė A. Gerliakienė.

<em>Delfi interviu</em> – Auristida Gerliakienė. Kodėl gydytojai masiškai išeina iš darbo?

Kaune apie mobingą prabilo rezidentai

Vienas paskutinių ryškiai nuskambėjusių mobingo medicinoje atvejų buvo, kai darbuotojai prabilo apie prastą atmosferą darbe, Kauno klinikų Odos ir venerinių ligų klinikoje (OVLK).

OVLK verdančias aistras, kurias išjudino nesutarimai dėl to, kam turėtų būti leista teikti estetinės medicinos paslaugas, Delfi aprašė vasario pradžioje.

Buvę OVLK rezidentai raštu kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) ir pareiškė, kad klinikos vadovė Skaidra Valiukevičienė negali kalbėti visų dermatovenerologų vardu, o klinikoje dermatovenerologų trūksta ne dėl to, kad gydytojai išeina į privatų sektorių, o dėl mobingo, kuris tęsiasi jau daug metų. SAM šį raštą perdavė nagrinėti Valstybinei darbo inspekcijai.

Buvę rezidentai Delfi anonimiškai pasakojo, kad klinikoje tvyrojo psichologinė įtampa, vadovė rašydavo ir skambindavo savaitgaliais, net naktimis, rezidentams duodavo su darbu nesusijusių užduočių, pavyzdžiui, paimti rūbus iš valyklos, užregistruoti ją manikiūrui. Viena moteris pasakojo, kad neatlaikydama įtampos pjaustėsi ranką, lankėsi pas psichiatrę.

Apie problemas OVLK anonimiškai prabilo ir dabartiniai rezidentai. Jie pasakojo, kad po to, kai išreiškė kitokią nei klinikos vadovės nuomonę dėl estetinės medicinos paslaugų, sulaukė S. Vaitkevičienės keršto – pašaipų ir darbo sąlygų bloginimo. Klinikos vadovė tvirtino tapusi neparanki.

Situaciją tuomet Delfi komentavęs LSMU, kuriam priklauso Kauno klinikos, aiškino, kad šiuo metu atliekamas tyrimas. Plačiau galima skaityti čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)