„Prieš referendumą atrodė, kad pagrindinė dilema tiems, kurie nori, kad į Moldovos Konstituciją būtų įrašytas tikslas siekti narystės ES, bus tai, kad reikės pasiekti tam tikrą rinkėjų aktyvumą. Jis turi siekti bent 33 proc., kad referendumas būtų galiojantis.

Rinkėjų aktyvumas buvo didelis, bet bendras rezultatas tikrai nuvylė ES entuziastus. Jeigu apklausos rodė, kad 60 ir net daugiau procentų Moldovos gyventojų palaikytų referendume atsakymą „taip“, kad reikia įrašyti į šalies Konstituciją šį tikslą, tai galutiniai skaičiai buvo gerokai kuklesni“, – laidoje „Delfi diena“ konstatavo Rytų Europos studijų centro direktorius, politologas Linas Kojala.

Politologas svarstė, kad tą turbūt sąlygojo kelios aplinkybės.

„Visų pirma, akivaizdu, kad iš išorės buvo kišamasi į procesą. Apie tai kalba ir Moldovos pareigūnai. Potencialiai šimtas ir net daugiau tūkstančių balsų galėjo būti nupirkta už keliasdešimt eurų. Dėl to dar tęsis tyrimai, ir reikės pateikti detalius įrodymus, kad tą būtų galima galutinai patvirtinti“, – teigė L. Kojala.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją