Kaip skelbiama socialiniame tinkle „Facebook“, organizuojamas renginys yra atviras visiems, kurie nepritaria pastarajai koalicinei sutarčiai.

„Mes renkamės, norėdami parodyti, kad yra žmonių, kurie mano, jog politikoje privalo būti raudonos linijos ir padorumo kriterijai. Viena iš jų – nulinė tolerancija antisemitizmui“, – rašo protesto organizatoriai.

Skelbiama, kad ketvirtadienį, kai parlamento rūmuose prisieks naujasis Seimas, protesto dalyviai kreipsis į socialdemokratus, demokratus „Vardan Lietuvos“ ir šalies prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydami pokyčių koalicijoje.

„Jūsų veiksmai jau padarė didžiulės žalos Lietuvos reputacijai, tai rodo užsienio politikų reakcijos ir straipsniai tarptautinėje žiniasklaidoje. Šio pėdsako nebeištrinsite, bet dar galite jį sušvelninti. Kreipiamės ir į Lietuvos Respublikos prezidentą: jūsų autoritetas tarp rinkėjų galėtų tapti pokyčio dalimi“, – skelbiama socialiniame tinkle.

Protesto metu susirinkusieji planuoja tylos minutėmis pagerbti vertybes, kurias, anot organizatorių, formuojama koalicija pasiruošusi paminti: politinį padorumą, Lietuvos tarptautinę reputaciją, kadaise sunaikintų Lietuvos piliečių žydų atmintį, dalintų pažadų ir pareiškimų patikimumą.

ELTA primena, kad socialdemokratų taryba šeštadienį pritarė koalicinei sutarčiai su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir partija „Nemuno aušra“. Minėtų trijų politinių jėgų koalicija naujajame Seime turės užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.

Dar prieš rinkimus LSDP lyderiai tikino, jog koalicija su „Nemuno aušra“ yra neįmanoma. Tą partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, iš pradžių ketinusi vadovauti ir būsimai Vyriausybei, patvirtino ir po pirmojo rinkimų turo.

R. Žemaitaičio vedamos partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė ir tarptautinės kritikos. JAV Senato Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benas Cardinas tvirtina, kad koalicijos sudarymas su antisemitizmu kaltinamo politiko partija griauna fundamentalias demokratijos vertybes Lietuvoje. Savo ruožtu Lenkijos Senato vicepirmininkas Michałas Kamiński taip pat nurodė su nerimu pasitinkantis būsimą Lietuvos Vyriausybę.

Tuo metu Vokietijos Bundestago Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, socialdemokratas Michael Roth teigia, kad jeigu LSDP nori likti Europos socialdemokratų partijos šeimoje, būtina persvarstyti ketinimus jungtis su šia, pasak jo, antisemitine partija.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (54)